Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIV. Zwykła – 24.11.2013. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – Zakończenie Roku Wiary

Wprowadzenie:

Chrystus przyjdzie na końcu czasów i objawi się jako sędzia w blasku swojego majestatu. Każda Eucharystia jest oczekiwaniem na chwalebny powrót Chrystusa, aby gdy przyjdzie, okazał się dla nas nie jako sędzia, ale jako Zbawiciel.

Ogłoszenia:

  1. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory ku czci Chrystusa Króla o godz. 17.30.
  2. Jeszcze w tym tygodniu nasza modlitwa za Drogich Zmarłych polecanych w tegorocznych Wypominkach w czasie nabożeństw różańcowych o godz. 17.30 – zapraszamy!
  3. W tym tygodniu: *Jutro, w poniedziałek – dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zapraszamy na różaniec i Mszę Św. o godz. 18.00. *W środę, 27.11. – przypada rocznica Objawień Cudownego Medalika przez Matkę Bożą Św. Katarzynie Laboure, jest to Patronalne Święto Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Uroczyste Msze Św. z poświęceniem i nałożeniem Cudownego Medalika o godz.: 7.00 i 18.00, a z tydzień, w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 – „Misterium o Cudownym Medaliku” przygotowane przez Stowarzyszenie Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej i Chór „SALAWA”. Również w środę: adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego, prowadzona przez Odnowę w Duchu Św. od godz. 19.30 – zapraszamy! *Czwartek – liturgiczne wspomnienie Św. Katarzyny Laboure, Siostry Miłosierdzia, której Niepokalana objawiła Cudowny Medalik. Także w czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Również w czwartek: spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00. *W sobotę – Święto Św. Andrzeja, Apostoła.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent – czas radosnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Już dzisiaj zapraszamy na Msze Św. roratnie, prosząc dzieci o przygotowanie lampionów roratnich. Nasze parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedzielę, 15. grudnia. Chcemy również od przyszłej niedzieli rozpocząć odprawianie Mszy Św. niedzielnych specjalnie dla Rodziców z małymi dziećmi – byłyby One odprawiane w kaplicy dolnego kościoła o godz. 11.00 – zapraszamy serdecznie! Oczywiście Mszą Św. dziecięcą pozostaje Msza Św. o godz. 10.30 w górnym kościele, a do dolnego kościoła na 11.00 zapraszamy Rodziców z małymi dziećmi.
  5. „Bóg zapłać!” za złożone przed tygodniem ofiary (5000,-) na pomoc dla dotkniętych tajfunem Filipin – zostały już przekazane na konto naszej Archidiecezjalnej CARITAS.
  6. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury, są również opłatki wigilijne, świece CARITAS, które są świątecznym Dziełem Pomocy dzieciom i ubogim, nasze parafialne kalendarze na przyszły rok – to wszystko na stoliku pod chórem.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tych dniach składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.

Chrystus zakrólował z krzyża i przez krzyż wiedzie droga do Jego królestwa. Przyjmijmy znak krzyża, bo z niego spływa na nas i na cały świat wszelkie błogosławieństwo od Boga.