Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIII. Zwykła – 17.11.2013

Wprowadzenie:

Chrystus przyjdzie na końcu czasów i objawi się jako sędzia w blasku swojego majestatu. Każda Eucharystia jest oczekiwaniem na chwalebny powrót Chrystusa, aby gdy przyjdzie, okazał się dla nas nie jako sędzia, ale jako Zbawiciel.

Ogłoszenia:

  1. Zapraszamy dzisiaj na „Modlitwę za Ojczyznę” – nabożeństwo przygotowane i prowadzone przez nasz Parafialny Chór „Salawa” o godz. 17.00.
  2. Modlitwa za naszych Drogich Zmarłych polecanych w tegorocznych Wypominkach w tym tygodniu w czasie nabożeństw różańcowych o godz. 17.30 – zapraszamy!
  3. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: *Jutro, w poniedziałek – Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. *We wtorek – Bł. Salomei, zakonnicy. *W środę – Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Również w środę: spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 – w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP, także w czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Również w czwartek: spotkanie należących do Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *W piątek – Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, Patronki Muzyki i Śpiewu Kościelnego, stąd nasza modlitwa w tym dniu w intencji: naszego Pana Organisty, wszystkich angażujących się w śpiew liturgiczny, szczególnie naszego Parafialnego Chóru „Salawa”.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku kościelnego – odnowimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. W łączności z Ojcem Świętym i Kościołem Powszechnym będziemy również przeżywać zakończenie Roku Wiary. Wspomniana Uroczystość jest też Świętem Patronalnym Akcji Katolickiej – ta wspólnota istnieje i działa również w naszej parafii – otoczymy ją naszą modlitwą.
  5. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach Kościół wyraża solidarność z poszkodowanymi polecając Ich Panu Bogu i wspierając materialnie – na ten cel będą przeznaczone zbierane dzisiaj przed naszymi kościołami w Polsce ofiary do puszek – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca!
  6. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury, są również świece CARITAS, nasze parafialne kalendarze na przyszły rok, opłatki wigilijne – to wszystko na stoliku pod chórem.
  7. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne szkoły podstawowej nr 34, zapraszają na Dzień Otwarty w sobotę, 23. listopada – szczegóły w gablocie informacyjnej.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tych dniach składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.

 Niech zawsze towarzyszy nam błogosławieństwo Boga, abyśmy wiernie czuwali na modlitwie i byli wytrwali w sprawowaniu Eucharystii. Kiedy zaś przyjdzie dzień sądu nad światem, by był on dopełnieniem naszej nadziei i dniem zbawienia.