Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVIII. Zwykła – 13.10.2013. – XIII. Dzień Papieski

Wprowadzenie:

Zgromadzeni na Eucharystii, przyzywamy naszego Pana w modlitwie, prosząc, aby ulitował się nad nami i oczyścił z grzechów. Dziękujmy również i wychwalajmy Pana za dar miłości i przebaczenie, jakiego Bóg udziela nam, grzesznikom. Bądźmy zawsze wdzięczni za wszystko, bo wiele wspaniałych darów otrzymujemy od Boga. Takim szczególnym Darem był i jest dla nas Jan Paweł II – Papież Dialogu, za którego dziękujemy Opatrzności przeżywając XIII. Dzień Papieski.

Ogłoszenia

  1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30! Wcześniej, o 16.30 zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA.
  2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w dni powszednie – po Mszy Św. wieczornej o g. 18.30, dzieci zapraszamy na nabożeństwa we wtorki i czwartki, różaniec dla młodzieży (także dla bierzmowanych) w czwartki o godz. 19.30.
  3. W nowym tygodniu: *Z okazji przypadającego jutro Dnia Edukacji Narodowej wraz z modlitwą, składamy wszystkim nauczycielom najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego w pracy edukacyjnej i wychowawczej wśród dzieci i młodzieży. *W środę – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. Przypada w tym dniu 35. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Polaka: Karola kard. Wojtyły. Również w środę: spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 – w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty – jest On Patronem nie tylko Służby Zdrowia (którą będziemy polecać w naszych modlitwach), ale także naszego Księdza Łukasza – Msza Św. w intencji Solenizanta, będzie odprawiona w piątek o godz. 18.00 – z życzliwością ofiarujmy Ks. Łukaszowi dar modlitwy!
  4. W imieniu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary składane dzisiaj przed kościołem na rzecz wspierania zdolnej młodzieży z rodzin mniej zamożnych. Także w imieniu Stowarzyszenia Miłosierdzia szczere: „Bóg zapłać!” za złożone, w minionym tygodniu, ofiary (1700,-), z których część będzie przeznaczona na pomoc ofiarom wojny w Syrii, oraz za dary do kosza, na pomoc dla ubogich w naszej Wspólnocie Parafialnej.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele. W „Gościu Niedzielnym”: o zawierzeniu świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokona dzisiaj Papież Franciszek; relacja z dramatycznych wydarzeń na Lampedusie, włoskiej wyspie, na którą próbują dopłynąć emigranci z Afryki. Polecamy również najnowszy numer pisma: „Miłujcie się!” *Chcemy także zwrócić Waszą uwagę na dwa ogłoszenia, umieszczone na tablicy: pierwsze o Uniwersytecie Trzeciego Wieku prowadzonym przez Ojców Jezuitów, drugie: o koncercie w Filharmonii Krakowskiej w dzień liturgicznego wspomnienia Papieża – Polaka, 22. października br.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tych dniach – wśród nich Ks. Łukaszowi – składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.

Obdarzeni darami idziemy pobłogosławieni przez Boga – nie zapomnijmy nigdy o miłosierdziu Pana i zawsze za wszystko składajmy dziękczynienie.