Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVII. Zwykła – 06.10.2013

Wprowadzenie:

Wzywamy Chrystusa w tej Eucharystii, bo On przymnaża wiary i czyni nas zdolnymi do wzięcia udziału w szerzeniu Ewangelii. Prośmy Pana o dar wiary, bo z niej wypływa wszelkie dobro i pokorna służba dla bliźnich będących w potrzebie.

Ogłoszenia

  1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30!
  2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w dni powszednie – po Mszy Św. wieczornej o g. 18.30, dzieci zapraszamy na nabożeństwa we wtorki i czwartki, różaniec dla młodzieży (także dla bierzmowanych) w czwartki o godz. 19.30.
  3. W nowym tygodniu: *Jutro, w poniedziałek – przypada liturgiczne wspomnienie NMP Królowej Różańca Świętego – patronalne święto Wspólnoty Żywego Różańca. W tym dniu wierni należący do Żywego Różańca mogą zyskać odpust zupełny. Zapraszamy również chętnych do Wspólnoty różańcowej – zapisy przyjmujemy w zakrystii. *We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *W środę – modlitewne spotkanie Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  4. Mamy od dzisiaj i przez cały tydzień, okazję wesprzeć działalność dobroczynną Stowarzyszenia Miłosierdzia, działającego przy naszej Parafii, składając – do wystawionego kosza – produkty żywnościowe lub chemiczne, bądź też ofiary do puszek, które będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących i ubogich w naszej Wspólnocie, a także – zgodnie z poleceniem Księdza Kardynała – na pomoc, organizowaną przez CARITAS, dla ofiar wojny w Syrii – za każdy dar serca: szczere „Bóg zapłać!”
  5. W przyszłą niedzielę – jak słyszeliśmy w Liście Pasterskim – obchodzić będziemy XIII. Dzień Papieski. Fundacja Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeprowadzi w całej Polsce kwestę na „Fundusz stypendialny” dla zdolnej młodzieży z rodzin ubogich. Także w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele. W „Gościu Niedzielnym”: dodatek specjalny z pełną treścią wywiadu udzielonego przez Papieża Franciszka pismom jezuickim, o którym w ostatnim czasie było bardzo głośno w mediach. O wywiadzie można powiedzieć, że mało kto go czytał, a wszyscy komentowali; ponadto o nowennie pompejańskiej, która przeżywa w Polsce renesans. Dzięki jej odmawianiu, jak obiecała Maryja, dzieją się cuda – polecamy.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tych dniach składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.

Bóg nam błogosławi na drogę wiary i miłosierdzia: niech Jego moc sprawia w nas cud wiary dojrzałej, byśmy na jej fundamencie oparci, mogli świadczyć o Bogu dziełami miłości i miłosierdzia.