Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 25.08.2013. – XXI. Zwykła

Wprowadzenie

Gromadzimy się przy ołtarzu naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby celebrować największe tajemnice naszej wiary. Na tym ołtarzu, przez posługę kapłana, uobecni się sam Jezus Chrystus, który pod postaciami chleba i wina przyjdzie do ludzkich serc, karmiąc w ten sposób nasze dusze życiodajnym pokarmem, które nie ginie, ale trwa wieki.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj po południu o 17.30 – Nieszpory niedzielne – zapraszamy szczególnie Osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

2. W nowym tygodniu: *Jutro, w poniedziałek, 26.08 Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w czasie Mszy Świętych o godz.: 7.00 i 18.00, odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej Jasnogórskiej – serdecznie zapraszamy! *Wtorek wspomnienie Św. Moniki, przypada w tym dniu rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi arcybiskupiej (ingres do katedry wawelskiej) ks. kard. Stanisława Dziwisza w roku 2005 – pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Arcypasterza. Również we wtorek: Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy! *W sobotę, 31.08. – ustanowiony przez Sejm RP: Dzień Solidarności i Wolności – w modlitwie będziemy polecać naszą Umiłowaną Ojczyznę.

3. Uroczystość odpustową w naszej Wspólnocie Parafialnej, ku czci Błogosławionej Anieli Salawy, będziemy obchodzić w niedzielę 08. września – już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy!

4. Przed nami ostatni tydzień wakacji, już wkrótce rozpoczęcie nowego roku szkolnego chcemy przypomnieć i zachęcić dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pokuty w tym tygodniu, tak, aby z Chrystusem w sercu rozpocząć kolejny rok szkolny.
5. „Bóg zapłać!\” za składane do puszek ofiary, które pomogą Konferencji Św. Wincentego a Paulo, zakupić na początku roku szkolnego, podręczniki, zeszyty i pomoce szkolne dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących i uboższych w naszej Wspólnocie Parafialnej.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego\” o nawróceniach, ważnych rozmowach i odwadze opowiadają uliczni ewangelizatorzy, przeczytamy także o genialnym pisarzu Gilbercie Chestertonie, angielskim dżentelmenie, który w porywający i dowcipny sposób głosił pochwałę Kościoła, a także o kieleckim biskupie Czesławie Kaczmarku, więzionym i prześladowanym w czasach władzy komunistycznej. Do nabycia jest również „Niedziela\” i inne pisma.

7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia; wyjeżdżającym jeszcze na wakacje i urlopy – dobrego wypoczynku! Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech teraz dobry Bóg obficie nam błogosławi na zbliżający się tydzień abyśmy żyjąc, jak prawdziwi chrześcijanie, poprzez swoje świadectwo wiary w Jezusa Chrystusa wskazywali innym drogę do Niego.