Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – XX Niedziela Zwykła – 18.08.2013

Wprowadzenie

Jedynie Chrystus przekazuje nam pełną prawdę o życiu i zbawieniu. Służyć Jemu, to służyć najwyższym wartościom ludzkiego ducha. Niech więc w służbie prawdy umacnia nas Chrystus i niech ta Eucharystia będzie dla nas źródłem poznania prawdy Bożej.

 

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj po południu o 17.30 – Nieszpory niedzielne – zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej. Jak zwykle, w czwartek, od godz. 17.00 – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszamy serdecznie! *Sobota – Święto: Św. Bartłomieja, Apostoła.
  3. Jak każdego roku pod koniec wakacji Konferencja Św. Wincentego działająca przy naszej Wspólnocie chce przyjść z pomocą rodzinom ubogim i wielodzietnym przy zakupie podręczników i pomocy szkolnych, dlatego w dwie kolejne niedziele: 25. sierpnia i 01. września, będzie przeprowadzona kwesta właśnie na ten cel – z góry serdeczne: „Bóg zapłać!” za każdy dar serca.
  4. Polecamy prasę katolicką: w „Gościu Niedzielnym” – Marcin Jakimowicz przypomina objawienia maryjne wzywające do nawrócenia bezpośrednio przed wojnami, które wkrótce miały nadejść. Objawienia w Fatimie zapowiadające II wojnę światową, w Medjugorie krwawe wydarzenia na Bałkanach, czy w Kibeho zapowiadające bratobójczą wojnę w Rwandzie pokazują że Bóg nie zostawia nas samych przed złem, że zawsze jest przy nas i ratuje człowieka.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia; wyjeżdżającym na wakacje i urlopy – dobrego wypoczynku! Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Powołani do prawdy Ewangelii i obdarowani pomocą Boga oraz Jego błogosławieństwem idźmy, by wiernie wypełnić swoje powołanie.