Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVIII. Zwykła – 04.08.2013

Wprowadzenie:

Gromadzimy się wokół ołtarza Jezusa Chrystusa, by świętować niedzielną Paschę. Jezus nas kocha! Ale to nie znaczy, że przymyka oczy na zło i grzechy ludzkie. Potrafi On chociażby tak, jak w dzisiejszej liturgii słowa, upominać, wskazywać właściwą drogę życia. otwórzmy się dzisiaj na Jego prawdę.

 

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy serdecznie!
  2. W tym tygodniu: *Wtorek – Święto Przemienienia Pańskiego, Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00 i 18.00. Można w tym dniu, z racji trwającego Roku Wiary, zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami. Także we wtorek, po Mszy Św. na Wawelu, o godz. 7.00, sprawowanej pod przewodnictwem ks. kard. Dziwisza, wyruszy XXXIII Piesza Pielgrzymka Krakowska. Zapisy trwają w bazach poszczególnych członów – szczegóły na plakacie. Zachęcamy do podjęcia duchowego pielgrzymowania towarzysząc pątnikom w drodze na Jasną Górę. *Czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. *W piątek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy. *W sobotę natomiast Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  4. Polecamy prasę katolicką: w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”, – o „efekcie Bergoglia” – korespondencja wysłannika „Gościa Niedzielnego” z XVIII Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Uczestnicy spotkania na pytanie o cel udziału w Światowych Dniach Młodzieży najczęściej odpowiadali, że przyjechali do Rio, „by umocnić wiarę”. Reporter „Gościa Niedzielnego” opisuje wrażenia młodzieży z udziału w tych Dniach, a także radość Polaków po ogłoszeniu przez papieża, że miejscem kolejnych w 2016 r. będzie Kraków. Ojciec święty podczas pielgrzymki do Brazylii wszędzie przyjmowany był entuzjastycznie. Dziennikarze pisali o „efekcie Bergoglia”, który tłumaczyli tym, że papież Franciszek jest dla wszystkich dobrym i uczciwym ojcem duchowym.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i udanego wypoczynku. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Na drogę wsłuchiwania się w głos Pana, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.