Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVII. Zwykła – 28.07.2013

Wprowadzenie:

Wielu ludzi obiecuje nam szczęście, jednak niewielu jest nam w stanie je dać. Msza Święta, którą sprawujemy, kieruje nasz wzrok wiary do ostatecznego celu, jest przedsmakiem pełni radości, szczęścia, które otrzymamy od Chrystusa. Eucharystia jest zapowiedzią Raju – nieba, w którym jest pełnia szczęścia. Ten, kto karmi się Chrystusem tutaj na ziemi, już w sobie nosi życie, które nigdy się nie kończy.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – będziemy modlić się w intencji Papieża Franciszka, kończącego Swoją pierwszą pielgrzymkę i o dobre owoce Światowych Dni Młodzieży.
  2. W tym tygodniu: *Wtorek – Msza Św. i Nowenna z udziałem Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. **Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30 do 18.00. *Czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania od godz. 17.00. Msza Św. Związku Mszalnego, za Dobrodziejów naszego kościoła i wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. Rozpoczniemy nowy miesiąc: sierpień – dla Polaków szczególny. Będziemy dziękować Bogu za Jego opiekę nad nami w wielkich chwilach naszej historii: za Cud nad Wisłą w 1920 roku, za pokojowo zakończone strajki na Wybrzeżu w 1980 roku. Będziemy się modlić za poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim – którego 69. rocznicę wybuchu będziemy wspominać. Rozważajmy to wszystko na trzeźwo – polski Kościół wzywa nas do ofiarowania Bogu abstynencji w tym szczególnym miesiącu. *Pierwszy piątek – nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. porannej i wieczornej. Można w ten piątek uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, pod zwykłymi warunkami tzn.: stan łaski uświęcającej, Komunia Św., modlitwa w intencji Ojca Św., oddalenie przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. *W pierwszą sobotę miesiąca – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP – po Mszy Św. porannej, po Mszy Św. o godz. 18.00 – Wieczór Jana Pawła II – z modlitwami i rozważaniem nauki naszego Wielkiego Rodaka Bł. Jana Pawła II – serdecznie zapraszamy!
  3. Polecamy prasę katolicką: w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”, o tym, jak na jednym za wzgórzu w Korei Południowej, zaledwie 23 km od granicy
    z Koreą Północną polscy Paulini wraz z Koreańczykami postawili kaplicę Bożego Miłosierdzia. O tym szczególnym miejscu na mapie Kościoła, rozwijającym się kulcie Bożego Miłosierdzia oraz dynamicznie rosnącej liczbie katolików w Korei pisze Ewa Czaczkowska.
  4. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i udanego wypoczynku. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 Niech Boże błogosławieństwo, które otrzymamy, umocni nas w wiernym kroczeniu za Chrystusem.