Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVI. Zwykła – 21.07.2013

Wprowadzenie:

Eucharystia jest to szczyt miłości Boga do człowieka. Miłość Boga nie zna miary. Stwórca obdarza nas miłością i oczekuje, że również i my odpowiemy miłością na Jego miłość. Niedziela jest dniem, w którym w sposób szczególny  przybliżamy się do miłości Boga. Uczestnictwo we Mszy oraz przyjęcie Komunii Świętej, to wyraz naszej miłości względem Boga.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – ze szczególną intencją modlitwy za młodych zgromadzonych na XXVIII. Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro i Papieża Franciszka, który wyrusza w swoją pierwszą podróż apostolską – zapraszamy!
  2. W tym tygodniu: *We wtorek – święto Św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy. Przypada w tym dniu 62. rocznica śmierci śp. Ks. Adama Stefana kard. Sapiehy, księcia metropolity krakowskiego. *W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. Również w czwartek przypada święto Św. Jakuba, Apostoła, wspominamy także Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, z tej okazji po Mszy Św. wieczornej modlitwy do Św. Krzysztofa i błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Czwartek będzie również dniem skupienia dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zapraszamy na adorację od 17.00 i Mszę Św. *W piątek – wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, są Oni patronami rodziców chrześcijańskich. Rodziny oraz Solenizantki i Solenizantów zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00 lub 18.00.
  3. Polecamy prasę katolicką: w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” odwiedzamy krakowskie Centrum bł. Jana Pawła II. Część budynków jest jeszcze w budowie, ale poświęcony 23 czerwca br. kościół z imponującymi mozaikami o. Marka Rupnika i dolna kaplica z relikwiami bł. Jana Pawła II przyciągają już teraz pielgrzymów. Centrum powstało w bezpośrednim sąsiedztwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Ponieważ mamy dwóch apostołów Bożego Miłosierdzia: siostrę Faustynę, która od Pana Jezusa otrzymała to orędzie i Jana Pawła II, który pokazał je światu, sanktuaria te uzupełniają się wzajemnie. Również w Łagiewnikach spotkanie młodych w ramach „Rio w Krakowie” – w dniach 27 i 28. lipca.
  4. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim wyjeżdżającym na wakacje: udanego wypoczynku. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech w naszych codziennych wyborach towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.