Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XII. Zwykła – 23.06.2013

Wprowadzenie:

Dzisiaj Jezus pyta każdego z nas: „za kogo Mnie uważacie?” To ważne pytanie przynagla nas, byśmy pomyśleli, kim jest dla nas Chrystus. Czy wystarczy nam odwagi, aby za Św. Piotrem wyznać, że uznajemy Jezusa „za Mesjasza Bożego”? Prośmy w czasie tej Mszy Św., aby Pan Bóg umocnił w nas wiarę.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: w czasie Mszy Św. o godz. 10.30, żegnając naszych Księży: Jacka i Pawła chcemy dziękować Panu Bogu za czas Ich obecności i posługi wśród nas i prosić o potrzebne łaski w nowych miejscach Ich pracy duszpasterskiej. Z kolei w czasie Mszy Św. o godz. 12.00 polecamy naszych Solenizantów: Ks. Jana Kowalika CM i Ks. Jana Tworzydło CM – z okazji Ich imienin. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj o godz. 17.30. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.
  2. Łączymy się w modlitwie z Episkopatem Polski i wszystkimi wiernymi zgromadzonymi dzisiaj w krakowskim Centrum „Nie lękajcie się!” na uroczystości poświęcenia kościoła Bł. Jana Pawła II, początek o godz. 10.00.
  3. W tym tygodniu: Jutro, w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. Również we wtorek Dzień Skupienia dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – modlitwa różańcowa od godz. 17.30. *Spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. w kaplicy dolnego kościoła – w środę, o godz. 19.30; również w środę Msza Św. na zakończenie roku formacyjnego dla wszystkich ministrantów i lektorów o godz. 18.00. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek liturgiczne wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Comiesięczne spotkanie i Msza Św. dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w czwartek o godz. 18.00. *W sobotę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Naszą modlitwą ogarniamy w tym dniu Następcę Św. Piotra naszego Papieża Franciszka. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny w racji Roku Wiary, a także za używanie z czcią przedmiotów pobożności pobłogosławionych przez Ojca Świętego lub przez jakiegokolwiek biskupa. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, wyznanie wiary, modlitwa w intencji Ojca Św., oddalenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.
  4. Nasza parafia organizuje wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę w dniu 27. lipca (wyjazd o godz. 7.00, sprzed kościoła) – zapisy, z wpłatą pokrywającą koszty (30 zł.) – w zakrystii lub kancelarii.
  5. Dzisiaj przed naszym kościołem Wolontariusze przeprowadzają kwestę na rzecz kuchni dla ubogich prowadzonej przy kościele Ojców Reformatów przez Stowarzyszenie Przyjaciół im. Św. Brata Alberta – kuchnia codziennie wydaje posiłki dla ponad 300. osób ubogich, bezdomnych – za każdy dar serca serdeczne: „Bóg zapłać!”
  6. Polecamy prasę katolicką: w Gościu Niedzielnym – reportaż z Buenos Aires, skąd pochodzi papież Franciszek, jest też o najstarszym obrazie przedstawiającym Maryję, z którym tradycja wiąże powstanie modlitwy „Pod Twoją obronę” oraz hymnu „Regina coeli”. Jest również okolicznościowe wydawnictwo Akcji Katolickiej poświęcone Nawiedzeniu Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii i całym Dekanacie Bronowickim – zachęcamy do lektury!
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Idźmy za Jezusem, który nam teraz błogosławi w codzienne życie. Tylko z Nim możemy dotrzeć do domu Ojca.