Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – X. Zwykła – 09.06.2013

Wprowadzenie:

Dla chrześcijanina dzień bez Boga jest dniem straconym. Dlatego z radością gromadzimy się przy ołtarzu naszego Pana w ten świąteczny dzień, aby słuchać słowa Życia, które rodzi wiarę oraz karmić się Ciałem i Krwią Zbawiciela. Słowo Boga i Niebiański Pokarm podtrzymują nas słabych w pielgrzymce do nieba.

Ogłoszenia:

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości i Oktawy Bożego Ciała. „Bóg zapłać!”: Księżom za zaangażowanie, Siostrze Marii, Służbie Liturgicznej: Lektorom i Ministrantom, Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży Maryjnej, naszemu Chórowi, noszącym chorągwie, figury i baldachim, Panu Organiście, Panom Kościelnym, przygotowującym ołtarze, Panom pomagającym przy nagłośnieniu procesji, członkom Żywego Różańca i Akcji Katolickiej. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do dzieci sypiących kwiatki, dzieci z klas II i III oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach – jeszcze raz serdeczne: „Bóg zapłać!”
  2. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie po Mszy Św. wieczornej.
  3. Również dzisiaj szczególna uroczystość w Sanktuarium w Łagiewnikach: beatyfikacja dwóch Sióstr Zakonnych: matki Zofii z Maciejowskich Czeskiej i matki Małgorzaty Łucji Szewczyk. Początek Uroczystości o godz. 10.00.
  4. W tym tygodniu: *modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. w kaplicy dolnego kościoła – w środę, o godz. 19.30; *w czwartek, 13.06. – liturgiczne wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, jak w każdy czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. *Także w czwartek spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *Natomiast Wspólnotę Przyjaciół Seminarium i Misji zapraszamy na spotkanie i Mszę Św. w piątek o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę, 16.06. – w czasie Mszy Św. o godz. 12.00 Ks. biskup Damian Muskus udzieli Sakramentu Bierzmowania grupie młodzieży z naszej Wspólnoty Parafialnej – zapraszając na tę uroczystość polecamy tych młodych parafian Waszej modlitwie. Triduum przygotowujące do Bierzmowania dla młodzieży, Ich Rodziców i Świadków: w środę, czwartek i piątek o godz. 19.00.
  6. Polecamy prasę katolicką: w „Gościu Niedzielnym” – o milionach Francuzów, którzy wyszli na ulice w obronie rodziny, dzieci i zdrowego rozsądku, jest też do gazety dołączona płyta DVD z 3-minutowymi filmikami wyjaśniającymi katechizm. Warto też sięgnąć po najnowszy numer pisma „Miłujcie się!” – zachęcamy do lektury!
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo, które  przyjmiemy, będzie dla nas pokrzepieniem i umocnieniem w codziennym zmaganiu się z grzechem.