Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IX. Zwykła – 02.06.2013

Wprowadzenie:

Wiara jest wielkim darem. Tylko oczyma wiary możemy odczytać słowa i znaki Boga objawiającego się w historii. Wiara oznacza całkowite zawierzenie, zaufanie Chrystusowi, w którym działa moc Boża. Nasza wiara w Chrystusa, nasze całkowite zaufanie Chrystusowi, ma znaczenie i wartość nie tylko dla nas samych, lecz i dla innych. Niech ta liturgia uprzytomni nam, że od wiary każdego z nas zależy życie innych.

Ogłoszenia:

  1. Benedykt XVI zaplanował w kalendarzu Roku Wiary godzinę adoracji na całym świecie o tej samej porze. Papież Franciszek potwierdził te plany i zaprasza, byśmy 2. czerwca – to jest dzisiaj – o godz. 17.00 rzymskiego czasu zjednoczyli się na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem – odpowiadając na to zaproszenie zgromadzimy się o 17.00 w naszym kościele na czuwaniu i adoracji.
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała od poniedziałku do piątku zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją o godz. 18.30. Zachęcamy do udziału: dzieci sypiące kwiatki, dzieci z klas II i III w strojach komunijnych, Lektorów, Ministrantów, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej i wszystkich wiernych. Na zakończenie Oktawy – w czwartek – błogosławieństwo wianków z ziół i kwiatów. Również w czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne od godz. 17.00.
  3. Spotkania: Stowarzyszenia Miłosierdzia we wtorek o godz. 18.00, również we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu Dni Eucharystyczne: okazja do Sakramentu Pokuty w czwartek i piątek – rano od godz. 6.30, po południu od godz. 16.30 do 18.00 – przypomnijmy szczególnie dzieciom, które niedawno przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. W czwartek Msza Św. Związku Mszalnego o godz.18.00: za żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych.
  5. W piątek, 07.06. – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00, po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy od godz. 9.00.
  6. W sobotę, 08.06. – liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.