Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2013

Wprowadzenie:

Bóg Jedyny w Trzech Osobach objawia nam się dzisiaj w całej pełni. Wobec tajemnicy Trójjedynego Boga zostaje nam tylko wiara w sercu, bo rozumem jej nie ogarniemy. Prośmy w czasie Mszy Św. o wiarę mocną, która pomoże nam lepiej poznać Boga. Módlmy się także w intencji naszych Mam – z okazji Ich święta: dla żywych prosząc o potrzebne łaski, a dla zmarłych o radość nieba.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj w czasie nabożeństwa majowego o godz. 17.30 chcemy modlić się szczególnie w intencji wszystkich Mam – z okazji Ich święta. Jeszcze do piątku nabożeństwa majowe po Mszy Św. wieczornej.
 2. Jutro, w poniedziałek uroczysty dzień dla naszej Wspólnoty Parafialnej – wspominamy 13. rocznicę Konsekracji naszego kościoła. Niech będzie to dla nas dzień dziękczynienia Bogu za świątynię oraz serdecznej modlitwy w intencji całej parafii: pierwszego proboszcza i budowniczego Ks. Jana Kowalika CM, wszystkich, którzy swoją pracą i ofiarami wspierali powstanie i budowę naszego kościoła – za co nieustające: „Bóg zapłać!”
 3. Spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika – Apostolatu Maryjnego wyjątkowo: we wtorek, 4. czerwca o godz. 18.00.
 4. W najbliższy czwartek, 30.05., obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Msze Św.: przed południem odprawimy według porządku niedzielnego, po południu Msze Św.: przed procesją o godz. 16.00 i wieczorem po zakończeniu procesji około godz. 19.00, nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00.
 5. Procesja Bożego Ciała tradycyjnie wyruszy z kościoła NMP z Lourdes do naszego kościoła około godz. 17.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału – będzie to świadectwo naszej wiary, uroczyste uwielbienie Chrystusa i dziękczynienie za Dar Eucharystii.
 6. Dzieci sypiące kwiatki, dzieci klas II i III w strojach komunijnych, Grupa Maryjna, Lektorzy, Ministranci, Harcerze zgromadzą się przed procesją o godz. 16.45 przy naszym kościele i wszyscy przejdziemy z orkiestrą do kościoła NMP z Lourdes. Prosimy także o udekorowanie naszych domów i mieszkań na trasie procesji przy al. Kijowskiej. Okazja do Sakramentu Pokuty przed Uroczystością Bożego Ciała w środę od godz. 17.00.
 7. Centralna procesja Bożego Ciała Miasta Krakowa rozpocznie się Mszą Św. na Wawelu o godz. 9.00.
 8. W piątek, 31.05. – Święto Nawiedzenia NMP, a w sobotę, 01.06., jako pierwszą w miesiącu, przeżywać będziemy kolejny Wieczór Jana Pawła II, w ramach obchodów Oktawy Bożego Ciała, modląc się także w intencji wszystkich Dzieci z okazji Ich święta.
 9. Drodzy Siostry i Bracia! Wszyscy dziękujemy Bogu za to, że pozwolił nam w minionych dniach przeżyć niezwykłe wydarzenia, którymi były: Misje Św. i Nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego z Relikwiami Św. Siostry Faustyny i Bł. Jana Pawła II. Również serdeczne podziękowania dla WSZYSTKICH OSÓB, które uczestniczyły w tych parafialnych wydarzeniach, dla wszystkich, którzy modlitwą, zaangażowaniem, ofiarą, pomocą pozwoliły nam godnie przeżyć Misje Św. i Nawiedzenie – szczere: „Bóg zapłać!”
 10. Zachęcamy gorąco do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele. Jest możliwość nabycia relacji filmowej na DVD z Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii w naszej parafii – osoby zainteresowane proszone są o zapisanie się w zakrystii.
 11. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Polecamy także Waszej życzliwej pamięci i modlitwie Ks. Jacka, który w poniedziałek wspomina kolejną (24.) rocznicę święceń kapłańskich.