Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VI. Wielkanocna – 05.05.2013

Wprowadzenie:

Niech to spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym na Jego paschalnej ofierze będzie dla nas, świadczących o Jego miłości w dzisiejszym świecie – umocnieniem i wsparciem. Niech Jego słowo, Ciało i Krew, które przyjmiemy podczas tej Ofiary, przemieni naszą miłość wobec Boga i braci w Jego miłość, która pochodzi od Boga, niech pomoże nam dobrze przygotować się i uczestniczyć w rozpoczynających się za tydzień Misjach Świętych.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo majowe, połączone z Nowenną do Św. Stanisława o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. W tym tygodniu nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Św. wieczornej!
  3. *Jutro, w poniedziałek – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *W środę – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci Św. Stanisława w przyszłą niedzielę o godz. 9.00. Św. Stanisław jest patronem naszego Księdza Kardynała – będziemy pamiętać w naszych modlitwach o Dostojnym Solenizancie. Również w środę spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – spotkanie należących do Kręgów Biblijnych o godz. 19.00.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – rozpoczniemy w tym dniu w naszej Wspólnocie Parafialnej Misje Święte – szczegółowy plan zamieszczony jest w folderach wyłożonych pod chórem, prosimy zabrać także dla bliskich, znajomych, sąsiadów, tak, aby wszyscy nasi, Siostry i Bracia, mogli skorzystać ze tego wyjątkowego czasu. Polecajmy w naszych modlitwach czas Misji i Misjonarzy, którzy będą je prowadzić. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  5. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że uroczystość I. Komunii Św. w naszej Wspólnocie przeżywać będziemy w niedzielę, 19.05. w czasie Mszy Św. o godz. 10.30.
  6. Dzisiaj Mszę Św. w intencji tegorocznych maturzystów w Bazylice Mariackiej odprawi ks. kard. Franciszek Macharski o godz. 18.30.
  7. Parafia NMP z Lourdes organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 03. do 11. września – szczegóły w Internecie i na plakacie.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Na świadczenie o miłości Jezusa wobec nas w dzisiejszym świecie, przyjmijmy Błogosławieństwo Boże.