Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Wielkanocna – 28.04.2013

Wprowadzenie

Zgromadzeni przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, pragniemy celebrować Jego zbawcze misteria, które dały nam zbawienie. Każda Eucharystia, to przestrzeń, w której męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa, stają się tu i teraz również naszym udziałem. Zmartwychwstały Jezus pragnie podczas tej Eucharystii wejść w nasze życie – chce, abyśmy my razem z Nim zmartwychwstali. Zmartwychwstanie z Jezusem, to przede wszystkim nasze nawrócenie, przemiana naszego życia, to odwrócenie się od grzechu.  

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. *Jutro, w poniedziałek – rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika. *We wtorek – Msza Św. i spotkanie należących do Stowarzyszenia Cudownego Medalika o g. 18.00. *W środę, 01.05.: wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika – w czasie Mszy Św. o g.: 7.00 i 18.00, za przyczyną Św. Józefa, będziemy prosić, aby wszyscy w naszej Ojczyźnie mieli pracę i godne zarobki. *W czwartek, obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą, a także Dzień Flagi. Jak w każdy czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu od g. 17.00 z modlitwami o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Również w czwartek o g. 18.00 Msza Św. Związku Mszalnego za Dobrodziejów naszego kościoła oraz za żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *Piątek, 03.05. – Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze Św. odprawimy według porządku niedzielnego, czyli o g.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30, na nabożeństwo majowe zapraszamy o g. 17.30. Z racji Uroczystości przypadającej w piątek, Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy w sobotę od g. 9.00. W związku z uroczystym charakterem tego dnia nie obowiązuje post piątkowy.  *Sobota – pierwsza w miesiącu – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy Św. porannej, natomiast po Mszy Św. o 18.00 – Wieczór Jana Pawła II, z rozważaniem nauki i modlitwami za wstawiennictwem naszego Błogosławionego Rodaka. Także w sobotę: Święto Św. Floriana, męczennika – patrona miasta Krakowa.
  3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w środę i czwartek: rano od g. 6.30 do 7.30 oraz popołudniu od g. 16.30 do 18.00.
  4. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maryjny: maj. Wraz z budzącą się przyrodą będziemy czcić Matkę Najświętszą i modlić się za Ojca Św., Kościół, naszą Ojczyznę, o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w intencji Misji Św., które rozpoczniemy w niedzielę 12. maja (plan Misji – wyłożony pod chórem). Już we wtorek, 30. kwietnia zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie nabożeństw majowych o g. 18.30. Nabożeństwa w dni powszedni – po Mszy Św. wieczornej, w niedziele i uroczystości o g. 17.30 – zapraszamy do licznego udziału całą Wspólnotę Parafialną.
  5. Dzisiaj koncert naszego Chóru „Salawa” w kościele Św. Szczepana o godz. 18.45.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym kościele.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, wśród nich naszemu Panu Zygmuntowi i Panu Kościelnemu Marianowi, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

     Niech Boże błogosławieństwo nieustannie towarzyszy nam w codziennym życiu w pielgrzymce do nieba.