Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkanocna – 14.04.2013

Wprowadzenie

Po zmartwychwstaniu Chrystus ukazał się apostołom, ofiarowując im pokój. My też potrzebujemy takiego spotkania. Właśnie po to zgromadziliśmy się na Ofierze Eucharystycznej. Za chwilę On sam przyjdzie pod postacią chleba i wina, by nas pokrzepić i umocnić.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o g. 18.00. O godz. 17.30 Nabożeństwo Słowa Bożego na rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego, który zachęca nas wszystkich do codziennej lektury i rozważania Słowa Bożego.
  2. W środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. W czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00 – zapraszamy! Również w czwartek o godz. 19.00 spotkanie należących do Kręgów Biblijnych.
  3. W przyszłą niedzielę przypada: Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna tydzień modlitw w tej intencji. Także za tydzień naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać budujące się Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”
  4. W tym tygodniu chcemy pamiętać i polecać w modlitwie emerytowanego Papieża Benedykta XVI – we wtorek przypada rocznica Jego urodzin (kończy 86. lat), a w piątek, 19.04. – 8. rocznica wyboru na następcę Św. Piotra.
  5. Dzisiaj przed naszym kościołem Wolontariusze w ramach akcji: „Pola Nadziei” przeprowadzają kwestę na rzecz krakowskiego Hospicjum Św. Łazarza, które od wielu lat daje osobom śmiertelnie chorym i ich bliskim nadzieję na godne życie, aż do naturalnego kresu. Opieka hospicyjna, która jest nieodpłatna dla chorego i jego rodziny, tylko w 45% finansowana jest przez NFZ, pozostałe fundusze Hospicjum pozyskuje dzięki hojności i ofiarności ludzi dobrej woli.
  6. Pragniemy poinformować, że w związku ze zbliżającymi się Misjami Św. w naszej Wspólnocie, w najbliższym czasie zostanie zdemontowany stojący przed kościołem Krzyż Misyjny i przekazany do odnowy i konserwacji, tak aby mógł nam towarzyszyć w czasie majowych Misji Św.
  7. Polecamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym kościele.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech błogosławieństwo Boże prowadzi nas przez kręte drogi życia, abyśmy całym sercem i duszą świadczyli o miłości Bożej, która został objawiona w Jezusie Chrystusie.