Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkiego Postu – 03.03.2013

Wprowadzenie:

Od kilku tygodni Kościół jest na ustach bardzo wielu osób. Piszą o nim gazety, wypowiadają się dziennikarze, ludzie rozmawiają na ten temat przy różnych okazjach, a w Internecie wyrażają różne opinie. Jesteśmy zalewani różnymi informacjami i nowinkami, nie zawsze prawdziwymi i obiektywnymi, ale nic nie może nam przysłonić naszego pierwszego i najważniejszego zadania, jakim jest modlitwa. Dlatego podejmujemy ją z wielką wiarą codziennie, a w dzisiejszej Eucharystii nasza modlitwa staje się szczególnie żarliwa i pełna miłości – módlmy się za Kościół i w Kościele, który tworzymy.

Dzisiaj naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę kościoła p.w. Św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie, Kliny – Zacisze. Bardzo serdecznie witamy Księdza Proboszcza – budowniczego kościoła, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. Jutro, w poniedziałek – Święto Św. Kazimierza – patrona archidiecezji krakowskiej. *W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – z modlitwami o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a o godz. 18.00 Msza Św. Związku Mszalnego: za dobrodziejów i ofiarodawców oraz żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *Piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o g. 16.45, dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.30.
  3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  4. W imieniu Krajowego Funduszu Misyjnego serdeczne: „Bóg zapłać!” za złożone przed tygodniem ofiary na pomoc misjom i misjonarzom – zebrano i przekazano: 2850 zł.
  5. Księdzu Proboszczowi z parafii Św. Rafała Kalinowskiego – „Bóg zapłać!” za wygłoszone Słowo Boże, a całej tamtejszej Wspólnocie Parafialnej: „Szczęść Boże!” przy wznoszeniu Kościoła – tego duchowego i materialnego!
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Branki Wielkanocne za znakiem „CARITAS”, kartki świąteczne, palmy i dobre książki – które są dziełem pomoc dla najuboższych.   Wystawiony jest również pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Świętami zostaną przekazane osobom i rodzinom potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej.
  7. Wszystkich Jubilatów i Solenizantów, tego tygodnia, zapewniamy o życzliwej pamięci w modlitwie.

Posileni Sakramentem zbawienia idźmy w codzienne życie, niech błogosławieństwo Boga umocni naszą wiarę w Tego, który oddał za nas życie na drzewie krzyża, tylko dlatego, abyśmy my mieli życie, które nigdy się nie kończy.