Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Wielkiego Postu – 24.02.2013

Wprowadzenie:

Dzisiaj – Druga Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Przemienienia Pańskiego. Jezus zaprosił nas na tę liturgię, aby umocnić nas Swoją obecnością: Słowem rodzącym wiarę oraz Swoim Ciałem i Krwią – pokarmem na życie wieczne. Moc Chrystusa może przemienić i odnowić życie każdego z nas oraz obdarzyć wolnością i pokojem.

Wzorem lat ubiegłych w II. Niedzielę Wielkiego Postu wspieramy działalność misyjną Kościoła. Swoją modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy polskich misjonarzy w ich działalności ewangelizacyjnej i dziełach miłosierdzia.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. We wtorek: Msza Św. i spotkanie Apostolatu Maryjnego o godz. 18.00. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.00 – ofiarujemy ją szczególnie w intencji Kościoła i Ojca Św. Benedykta XVI, który ogłaszając swoją decyzję o rezygnacji z Piotrowej posługi, na dzień jej realizacji wyznaczył czwartek, 28.02.br. Także w tym dniu o g. 20.00 odezwą się dzwony kościołów krakowskich. *Piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o g. 16.45, dla dorosłych o g.: 9.00 i 18.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.30. Jako, że będzie to pierwszy piątek miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty: w czwartek, piątek i sobotę – rano od g. 6.30 do 7.00 i popołudniu od 16.30 do 18.00. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy od g. 9.00. *Pierwsza sobota, 02.03. – rano po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 – „Wieczór Jana Pawła II” – zapraszamy serdecznie do modlitwy i rozważania nauki naszego Błogosławionego Rodaka, szczególnie w tak ważnych dla całego Kościoła dniach.
  3. W przyszłą niedzielę naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać budowę kościoła p.w. Św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie – Kliny Zacisze.
  4. W imieniu Krajowego Funduszu Misyjnego i misjonarzy składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie inicjatywy podejmowane na rzecz Misji: za modlitwę i ofiary składane dzisiaj do puszek przed kościołem. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspiera wiele projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych w prawie 100. krajach. Za wszystkie ofiary jeszcze raz szczere: „Bóg zapłać!”
  5. Jeszcze w tym tygodniu prasa katolicka wiele miejsca poświęca szczególnemu wydarzeniu, którym jest rezygnacja Ojca Św. Benedykta XVI – zachęcamy do lektury. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są foldery z informacjami o zbliżających się ważnych wydarzeniach w naszej Wspólnocie – prosimy o ich zabranie, także dla bliźnich.
  6. Wszystkich Jubilatów i Solenizantów, tego tygodnia, zapewniamy o życzliwej pamięci w modlitwie.

 

Niech błogosławieństwo Boże, które teraz przyjmiemy, otworzy nas na działanie Boga w naszym życiu.