Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. zwykła – 27.01.2013

Wprowadzenie:

Chrystus zamieszkał wśród ludzi, niosąc im światłość i pokój. Zostaliśmy powołani — jak apostoł Paweł — by głosić nadejście Królestwa Bożego i jedność wszystkich opromienionych Bożą światłością. Przez tę Ofiarę, na którą gromadzimy się w niedzielę, Chrystus znowu do nas przychodzi, oświeca nas swym Słowem, karmi swym Ciałem, leczy choroby grzechu i zwiastuje nadejście Królestwa Bożego.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele nabożeństwo kolędowe o g. 17.30 – zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd.
  2. W nowym tygodniu: Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 17.00. Również w czwartek w naszym kościele odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów i pedagogów Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. Stanisława Wiechowicza, początek o godz. 18.30. Także w czwartek spotkanie Konferencji Św. Wincentego a Paulo o godz. 15.00. Pierwszy piątek miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty każdego dnia: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 15.00. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
  3. Sobota, 02.02.2013.Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30, na początku każdej Mszy Św. obrzęd poświęcenia świec – gromnic. Wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na wsparcie klasztorów kontemplacyjnych. Jako, że będzie to pierwsza sobota miesiąca zapraszamy na Wieczór Jana Pawła II, który odbędzie się o godz. 17.30.
  4. Od dzisiaj wznawiamy odwiedziny duszpasterskie parafian, według planu, który wywieszony jest w gablocie, a także umieszczony na stronie internetowej parafii. W związku z kolędą Msze Św. wieczorne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 15.30, również kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko rano w środę i sobotę.
  5. Serdeczne: „Bóg zapłać!” dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie zajęć dla dzieci w czasie ferii organizowanych przez naszą parafię w minionym tygodniu.
  6. Rozpoczyna się okres dorocznych rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Pragniemy jeszcze raz zachęcić do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla organizacji pożytku publicznego, którymi są: Konferencji Św. Wincentego a Paulo i Stowarzyszenia Miłosierdzia. Dokładne informacje podane są na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na tablicach informacyjnych. Zachęcamy do udziału w tej formie pomocy najuboższym, z góry dziękując za okazaną wielkoduszność.

Przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże, niech ono nas umacnia, abyśmy odnaleźli swoje miejsce w Kościele i prawidłowo realizowali Boże powołanie.