Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Wtorek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok – 01.01.2013.

Wprowadzenie:

Bóg Ojciec tak bardzo nas umiłował, że dał nam Swojego Syna, który stał się jednym z nas. Dokonało się to w łonie Świętej Bożej Rodzicielki, której uroczystość dzisiaj obchodzimy. W Swojej Matce daje nam Jezus wzór do naśladowania. Reprezentuje Ona całkowitą uległość wobec woli Bożej, która zaczęła się w chwili Zwiastowania, przez betlejemski żłóbek, aż po Górę Kalwarię. Dzień dzisiejszy jest również początkiem Nowego Roku Pańskiego – polecajmy go Panu za wstawiennictwem Matki Bożej.

Ogłoszenia

Kochani Siostry i Bracia! Zacni Goście! W pierwszym dniu Nowego Roku Pańskiego 2013 pragniemy, jako duszpasterze dołączyć do wszystkich składanych i nasze życzenia: niech rozpoczęty w imię Boże Nowy Rok Pański, będzie dla wszystkich szczęśliwy i zdrowy, każdy dzień niech będzie wypełniony planami i zamiarami, które z Bożą pomocą niech się zrealizują dla dobra Waszego, Waszych rodzin, Wspólnoty Parafialnej, Ojczyzny i Kościoła. Oby z Bożą pomocą udawało się pokonywać wszelkie przeciwności i słabości, a rozwijać dobro, prawdę i miłość, których źródłem jest sam Bóg. Maryja Niepokalana, niech wyprasza wszelkie potrzebne łaski i dary. Z całego serca  wszystkim – Szczęśliwego Nowego Roku – Szczęść Boże!!!

1. Dzisiaj w naszym kościele Msze Św. według porządku niedzielnego, nie będzie nieszporów – zachęcamy do wspólnego kolędowania w gronie rodzinnym.

2. W tym tygodniu Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Sakrament Pokuty był sprawowany przed Świętami, ale również w te dni będzie okazja do Spowiedzi Św. – rano od godz. 6.30 i pół godziny przed każdą Mszą Św. W czwartek o godz. 15.30 Msza Św. w intencji wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych, po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.00. W pierwszy piątek odwiedzimy Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. W pierwszą sobotę: rano po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. wieczornej, o godz. 18.00 – Wieczór Jana Pawła II – zapraszamy!

3. W najbliższą niedzielę, 06.01. – przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Już dzisiaj zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego chóru „Salawa” – o godz. 17.00.

4. Odwiedziny duszpasterskie Parafian – kolędę, rozpoczniemy już jutro – 2. stycznia. Pragniemy z błogosławieństwem i modlitwą dotrzeć do wszystkich Drogich Parafian. Z góry dziękujemy za otwarcie drzwi Waszych serc i domów, za przygotowanie krzyża i świec, wody święconej, zeszytów do religii – przez dzieci i młodzież. Będziemy wdzięczni za obecność wszystkich domowników w czasie kolędy oraz dzielenie się troską o naszą Wspólnotę Parafialną i kościół parafialny. Podobnie, jak w ubiegłych latach, w czasie kolędy Msze Św. wieczorne od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 15.30!!!

5. Zapraszamy do udziału w krakowskim Orszaku Trzech Króli. To okazja do wspólnego oddania pokłonu Świętej Dziecinie i spędzenia razem tego wyjątkowego święta. Trzej królowie wraz ze swoimi dworami przejdą w barwnej procesji z Wawelu na Rynek. Ci, którzy dołączą do Orszaku, otrzymają specjalnie na tę okazję wydrukowane kolorowe korony i śpiewniki. Po drodze i przed stajenką na Rynku będziemy wspólnie kolędować. Zapraszamy całe rodziny. Orszak zbiera się w niedzielę Trzech Króli o godz. 11.00 przed Katedrą Wawelską. Przejdziemy ulicą Grodzką na Rynek – można także dołączać na trasie procesji.

Nasze święte zgromadzenie już się kończy. Idźmy, i tak jak Maryja, zachowujmy i rozważajmy w swoim sercu wszystko to, co usłyszeliśmy na tej liturgii. Przyjmijmy błogosławieństwo Boga.