Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV Adwentu – 23.12.2012

Wprowadzenie:

Dzisiaj czwarta Niedziela Adwentu, jutro Wigilia – czeka nas dużo pracy: musimy dokończyć świąteczne porządki w domu, mieszkania przyozdobić bożonarodzeniowymi dekoracjami. Czekają nas jeszcze ostatnie zakupy i przygotowanie świątecznych prezentów. Obyśmy w wirze świątecznej aktywności, nie zapomnieli o najważniejszym, o Jezusie, który ma narodzić się w każdym ludzkim sercu. On nie chce przyjść na siłę, ale czeka na zaproszenie i na naszą zgodę. Powiedzmy Jezusowi już dzisiaj, na tej Eucharystii: przyjdź i zamieszkaj w naszych sercach.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj niedzielne nieszpory adwentowe o godz. 17.30.

2. Roraty jeszcze tylko jutro o godz. 7.00, będzie również jutro Msza Św. o godz. 7.30. W Sakramencie Pokuty służymy jeszcze jutro od godz. 6.30 do 12.00. Później kościół będzie zamknięty w związku z przygotowaniami do Świąt.

3. Jutro wieczorem w rodzinach gromadzimy się na wspólnej wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej tradycyjną chrześcijańską oprawę. Jest to okazja do pojednania i scalenia naszych rodzin. Niech wieczerzy wigilijnej towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego z opisem Narodzin Zbawiciela, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd.

4. O północy – PASTERKA – na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Ofiary, które zechcemy złożyć w czasie Mszy Św. pasterskiej przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej. W Święta Msze Św. o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wszystkich wiernych zapraszamy w Boże Narodzenie na modlitwę dziękczynną i wspólne kolędowanie o godz. 17.30.

5. Polecamy – już świąteczną – prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do jej lektury. Opłatki wigilijne, kartki świąteczne, kalendarz parafialny oraz świece CARITAS, na Wigilijne stoły – można nabyć pod chórem.

6. Życzymy dobrej niedzieli i świątecznych przygotowań a wszystkim świętującym, wśród nich i naszemu Księdzu Janowi Kaczmarkowi CM, obchodzącemu imieniny w czwartek, 27.12.: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie. Imieninowa Msza Św. w intencji Księdza Jana będzie odprawiona w drugi dzień Świąt o godz. 12.00.

Idźmy z Bożymi obietnicami i mocą błogosławieństwa Pańskiego, by nieść ludziom Jezusa Chrystusa, który do nas przychodzi. Bądźmy zwiastunami i świadkami Dobrej Nowiny, aby wszyscy ludzie – podobnie jak Maryja – przyjęli Jezusa jako Pana i Zbawcę.