Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III Adwentu – 16.12.2012

Wprowadzenie:

Trzecia Niedziela Adwentu wzywa nas do radości. Pierwsze przyjście Syna Bożego przyniosło radość wszystkim ludziom, którzy na Niego czekali. Coraz bliżej jesteśmy świąt, a przede wszystkim coraz bliżej jesteśmy powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię. Niech to spotkanie z przychodzącym Jezusem będzie dla wszystkich chrześcijan znakiem radości i niezachwianej nadziei, która nigdy zawieść nie może. W takiej postawie niech umocnią nas rekolekcje adwentowe, które dzisiaj rozpoczynamy – będzie je głosił Ks. Prof. Przemysław Nowakowski CM, którego serdecznie wśród nas witamy.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj niedzielne nieszpory adwentowe o godz. 17.30.
  2. Msze Św. Roratnie w naszym kościele odprawiamy: w niedziele o g. 7.30, w dni powszednie o g. 7.00, a także we wtorki i czwartki o g. 18.00.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi o g. 9.00, 18.00 i 19.30. Pół godziny przed każdą Mszą Św. zapraszamy na wspólną modlitwą i adorację Najświętszego Sakramentu. Naszych Drogich Parafian Chorych i Starszych zapraszamy na Mszę Św. z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych we wtorek o g. 9.00, od g. 8.00 będzie okazja do Sakramentu Pokuty przed przyjęciem Sakramentu Chorych. Prosimy serdecznie o pomoc w dotarciu do kościoła tych osób. Plan rekolekcji znajdziemy na kartkach wyłożonych pod chórem. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. W nowym tygodniu: *czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy. *Okazja do Sakramentu Pokuty w tym tygodniu (oprócz rekolekcyjnej spowiedzi) w piątek i sobotę: rano od godz. 6.30 do 7.00 i popołudniu od godz. 16.30 do 18.00.
  5. Przedświąteczne spotkanie opłatkowe dla Liturgicznej Służby Ołtarza, Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej a także dla wszystkich grup i wspólnot parafialnych istniejących i działających przy naszym kościele – w sobotę, 22.12. po Mszy Św. wieczornej – serdecznie zapraszamy!
  6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do jej lektury. Opłatki wigilijne, kartki świąteczne, nasz kalendarz parafialny oraz świece CARITAS, które są Dziełem Pomocy dla dzieci – można nabyć pod chórem – polecamy.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.