Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II Adwentu – 09.12.2012

Wprowadzenie:

Dwa tysiące lat temu nad Jordanem, Jan Chrzciciel wołał: „Przygotujcie drogę Panu…”, w ten sposób zapowiadał nadejście Mesjasza. I stało się coś niezwykłego, wielu ludzi zmieniło swoje życie tylko dlatego, że chcieli być blisko Boga, chcieli doświadczyć Jego obecności wtedy, kiedy miał przyjść. Przychodzimy na Eucharystię, do źródła Bożej łaski, aby usłyszeć wołanie: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”, bo przyjście Zbawiciela jest już bliskie.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj niedzielne nieszpory adwentowe o godz. 17.30 – zapraszamy, będziemy modlić się polecając Panu Bogu Kościół na Wschodzie: wiernych i duszpasterzy. Także wsparciem dla Kościoła na Wschodzie będą składane dzisiaj do puszek ofiary – za które szczere: „Bóg zapłać!”
  2. Również dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o g. 16.30.
  3. Msze Św. Roratnie w naszym kościele odprawiamy: w niedziele o g. 7.30, w dni powszednie o g. 7.00, wtorki i czwartki o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami.
  4. W nowym tygodniu: *wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o g. 18.00. *czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od g. 17.00 – serdecznie zapraszamy. Również w czwartek – spotkanie Kręgów Biblijnych o g. 19.00.
  5. W przyszłą niedzielę, 16. grudnia, na wszystkich Mszach Św. rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe dla całej Wspólnoty Parafialnej. Dokładny program Rekolekcji podany jest w gablocie, w Internecie – na stronie parafii oraz wydrukowany i wyłożony przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zabranie go do domu i zaplanowanie czasu na spotkania rekolekcyjne. Prosimy także o pomoc w dotarciu do kościoła – na spotkanie rekolekcyjne – osobom Chorym i Starszym.
  6. Spotkanie dotyczące profilaktyki zdrowotnej i metod leczenia schorzeń reumatycznych i kręgosłupa odbędzie się w czwartek o godz. 16.00 w sali dolnego kościoła – szczegóły na wyłożonych pod chórem zaproszeniach.
  7. Zapraszamy także na kiermasze świąteczne przy naszym kościele, przygotowane przez Stowarzyszenie „UŚMIECH LOSU” działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4., ul. Zakątek 2 oraz przez Harcerzy z naszej Wspólnoty Parafialnej.
  8. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele. Opłatki wigilijne, kartki świąteczne, kalendarz parafialny oraz świece CARITAS, które są Dziełem Pomocy dla dzieci – można nabyć pod chórem – polecamy. Wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Świętami będą przekazane – przez Stowarzyszenie Miłosierdzia – najbardziej potrzebującym osobom i rodzinom w naszej Wspólnocie Parafialnej.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy z rąk kapłana, niech pobudzi naszą wiarę, dzięki której będziemy mogli wyprostować wszystkie zakręty na drodze do nieba.