Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – I. Adwentu – 02.12.2012

Wprowadzenie:

Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka tygodni uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Dzisiejsza liturgia na to przyjście kieruje naszą uwagę. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj niedzielne nieszpory adwentowe o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. Msze Św. Roratnie w naszym kościele odprawiać będziemy: w niedziele o g. 7.30, w dni powszednie o g. 7.00, a także we wtorki i czwartki o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy, także w pozostałe dni na poranne Roraty. Niech uczestnictwo w „Roratach”, pomoże nam w owocnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.
  3. W nowym tygodniu: *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o g. 18.00. Liturgiczne wspomnienie Św. Barbary. *Czwartek – Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz za Żywych i Zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o g. 18.00. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwami o powołania od g. 17.00. Wspominamy w tym dniu w liturgii Św. Mikołaja, biskupa. Również w czwartek spotkanie należących do Kręgów Biblijnych – o g. 19.00. *W piątek – już przedświąteczne odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od g. 9.00. *Sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy na Msze Św. o g.: 7.00 i 18.00.
  4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni – rano od g. 6.30 i po południu od g. 16.30 do 18.00 – rozpocznijmy Adwent od Sakramentu Pojednania!
  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie – jak co roku, Kościół w Polsce, swoimi modlitwami i ofiarami, wspiera Katolików na Wschodzie, zwłaszcza w krajach byłego Związku Radzieckiego. Także za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  6. Stowarzyszenie „UŚMIECH LOSU” działające po sąsiedzku – przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4, zaprasza na kiermasz świąteczny, który odbędzie się za tydzień przy naszym kościele (od 9.00 do 13.00). Będzie można nabyć ręcznie robione przez dzieci ozdoby świąteczne i wiele innych rzeczy. Dochód będzie wsparciem na zorganizowanie wycieczki dla dzieci.
  1. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Opłatki wigilijne, kartki świąteczne, nasz kalendarz parafialny na Nowy Rok oraz świece CARITAS, które są Dziełem Pomocy dla dzieci – można nabyć pod chórem. Wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Świętami będą przekazane – przez Stowarzyszenie Miłosierdzia – najbardziej potrzebującym osobom i rodzinom w naszej Wspólnocie Parafialnej.

 

Posileni Ciałem Chrystusa i napełnieni radością ze spotkania z Nim idźmy i głośmy wszystkim: czuwajcie – bo Pan nadejdzie.