Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – niedziela – XXXIII zwykła – 18.11.2012.

Wprowadzenie:

Przychodząc dzisiaj do kościoła, chcemy modlić się w wielu sprawach. Modlitwa wiąże się z zaufaniem Bogu. „Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą” – mówi do każdego z nas Jezus. Warto sobie zadać pytanie, czy ufamy Jego słowom, które są pełne mocy i nigdy nie przeminą.

Ogłoszenia:

  1. Modlitwa różańcowa za Zmarłych polecanych w tegorocznych Wypominkach w naszym kościele: dzisiaj i w kolejne dni o godz. 17.30.
  2. Dzisiaj w naszym kościele: koncert charytatywny organizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem – Oddział w Krakowie, od g. 15.00.
  3. W nowym tygodniu: *We wtorek – Msza Św. i spotkanie Konferencji Św. Wincentego a Paulo o godz. 18.00. *W czwartek – wspólna adoracja i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00. Również w czwartek, przypada wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia opieki świętej Patronki Panom Organistom oraz Dyrygentowi i naszemu Chórowi „Salawa”; jednocześnie gratulujemy bardzo udanego, pięknego koncertu patriotycznego, który miał miejsce tydzień temu w naszym kościele.
  4. W imieniu Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie serdeczne: „Bóg zapłać!” za złożone przed tygodniem ofiary, zebrano: 2410 zł.
  5. W środę – kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy w Duchu Świętym o godz. 19.00, w kaplicy dolnego kościoła. *W piątek – Msza Św. i spotkanie należących do Wspólnoty Przyjaciół Misji Św. i Seminarium o godz. 18.00. *W sobotę, 24.11. – odbędzie się w naszym kościele Dzień Skupienia dla Stowarzyszenia Cudownego Medalika od godz. 10.00.
  6. W przyszłą niedzielę – ostatnią roku kościelnego – przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata: patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Także za tydzień, w związku za zbliżającą się Uroczystością Matki Bożej od Cudownego Medalika, Dzieci i Młodzież Wincentyńska oraz nasz Chór „Salawa” zaprezentują: „Misterium o Cudownym Medaliku” w czasie Mszy Św. o godz. 10.30.
  7. Dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 36 mieszczącej się przy ul. Mazowieckiej 70, serdecznie zapraszają Rodziców i dzieci na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się we wtorek, 20.11. od g. 17.00 do 18.30.
  8. Polecamy prasę katolicką, dostępną w naszym kościele, jest także nasz parafialny kalendarz na Rok Pański 2013 – można go nabyć pod chórem i w zakrystii. Opłatki wigilijne, kartki świąteczne oraz świece, rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć pod chórem. Przy okazji pragniemy poinformować, że parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia opłatków do mieszkań.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym w tych dniach: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci i modlitwie.

 Otwórzmy nasze serca na moc błogosławieństwa Bożego, które ma moc oświetlić wszystkie nasze mroki codziennego życia.