Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXII. Zwykła – 11.11.2012

Wprowadzenie:

Niedzielna Eucharystia przywraca człowiekowi siły do dobrego życia i daje nadzieję na lepszą przyszłość. Taką nadzieją kierowali się ci, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W przypadające dziś Święto Niepodległości pamiętajmy o wszystkich, którzy za Jej wolność zapłacili najwyższą cenę. Obchodzimy też dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W wielu krajach chrześcijanie giną za wiarę w Jezusa Chrystusa i potrzebują naszej modlitwy oraz ofiary, jako wyrazu naszej solidarności z nimi. Podczas tej Eucharystii polecajmy siostry i braci, którzy dźwigają na swoich barkach krzyż cierpienia i prześladowania za to, że należą do wspólnoty Kościoła, zwłaszcza tych, którzy żyją na terenie Egiptu.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, modlitwa w intencji Ojczyzny, przygotowana i prowadzona przez nasz parafialny Chór „Salawa\” – o godz. 17.30.

2. Modlitwa różańcowa za Zmarłych polecanych w tegorocznych Wypominkach w naszym kościele: codziennie o godz. 17.30.

3. W nowym tygodniu:

*We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00.

*W czwartek – wspólna adoracja i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00.

*W tym tygodniu spotkania młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: we wtorek o 17.00 – klasy pierwsze gimnazjum, w czwartek o 19.00 – klasy trzecie.

4. W imieniu Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie serdeczne: „Bóg zapłać!\” za składane dzisiaj ofiary do puszek przed kościołem – dzięki, którym może nieść skuteczną pomoc prześladowanym chrześcijanom w Egipcie.

5. W środę – kolejne spotkanie w ramach rozpoczętego Seminarium Odnowy w Duchu Świętym o g. 19.00, w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy wszystkich chętnych.

*W czwartek – spotkanie należących do Kręgów Biblijnych o g. 19.00.

6. „Bóg zapłać!\” wszystkim, którzy przed tygodniem włączyli się i trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

7. Dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 34 mieszczącej się przy ul. Urzędniczej 65, serdecznie zapraszają Rodziców i dzieci na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się w sobotę, 17. listopada w godzinach od 11.00 do 14.00.

8. Za tydzień, w niedzielę, o godz. 16.00, odbędzie się w naszym kościele koncert charytatywny przygotowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem – Oddział w Krakowie – w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Również za tydzień spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. – o godz. 16.30, w kaplicy dolnego kościoła.

9. Polecamy prasę katolicką, dostępną w naszym kościele, jest już nasz parafialny kalendarz na Rok Pański 2013 – można go nabyć pod chórem i w zakrystii.

10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym w tych dniach: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci i modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo wzmocni naszą wiarę, abyśmy stawali się wiernymi świadkami Ewangelii, wszędzie tam, gdzie Opatrzność nas postawi.