Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXI. Zwykła – 04.11.2012

Wprowadzenie:

Zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii, pragniemy otworzyć się pełniej na działanie Chrystusowej miłości, która objawia się w Jego słowie i Jego pokarmie. Tutaj, na Mszy świętej, lekcji miłości, Jezus uczy nas największego i pierwszego przykazania – miłości Boga i bliźniego.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: modlitwa za Zmarłych polecanych w Wypominkach – o godz. 17.30.
  2. Modlitwa różańcowa za Zmarłych polecanych w Wypominkach w naszym kościele: codziennie o godz. 17.30.
  3. W nowym tygodniu: *W czwartek – wspólna adoracja i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00. *Piątek – Święto: Rocznica Poświęcenia Bazylik Laterańskie. *W tym tygodniu spotkania młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: w czwartek o 17.00 – klasa druga gimnazjum, o 19.00 – klasa trzecia.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać cierpiących chrześcijan żyjących w Egipcie, a stanowiących 10% ludności tego – w większości islamskiego – kraju. Również w przyszłą niedzielę nasze Narodowe Święto Niepodległości – będziemy modlić się w intencji naszej Umiłowanej Ojczyzny, szczególnie w czasie nabożeństwa o godz. 17.30 – przygotowanego i prowadzonego przez nasz Parafialny Chór „Salawa”. Także za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  5. W środę, 07.11. – rozpoczną się w naszej Wspólnocie Parafialnej Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym o godz. 19.00, w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – spotkanie należących do Kręgów Biblijnych o godz. 19.00.
  6. Dzisiaj od godz. 21.00 nasza Wspólnota Parafialna podejmuje czuwanie i modlitwę w kaplicy Wieczystej Adoracji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, będziemy trwali na modlitwie do godz. 6.00 – ofiarujmy nasz czas i obecność Jezusowi Miłosiernemu, jako zadośćuczynienie za grzechy nasze i świata całego. Wspólny wyjazd do Łagiewnik o godz. 20.45, sprzed naszego kościoła.
  7. Dzisiaj przed naszym kościołem Stowarzyszenie Charytatywne „DOBROMIR” przeprowadza kwestę na pomoc dla siedemnastoletniego Krzysia, który urodził się z czterokończynowym porażeniem mózgowym, cierpi również na dysplazję biodra, na którą potrzebna jest operacja i kosztowna rehabilitacja – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca!
  8. W imieniu studentów, którzy przed tygodniem kwestowali przed naszym kościołem na wsparcie Swojego pisma: „TRYBY”, serdeczne podziękowania za złożone ofiary, zebrali: 2150 zł. Pomogą im te ofiary wydać kolejny, grudniowy, numer ich pisma.
  9. Jest już nasz parafialny kalendarz na Rok Pański 2013 – można go nabyć pod chórem i w zakrystii.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym w tych dniach: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci i modlitwie.

Niech Bóg umacnia nas swym błogosławieństwem, abyśmy mogli prawdziwie kochać i przez miłość ukazać, że chrześcijaństwo to nie tylko słowa, ale życie.