Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXX zwykła – 28.10.2012.

Wprowadzenie:

Przyszliśmy do Jezusa Chrystusa, aby razem z Nim złożyć nasze życie na ołtarzu, wierząc, że tylko moc Bożej miłości, może przemienić naszą szarą codzienność w jutrzenkę życia. Wierzymy, że dzięki ingerencji Ducha Świętego, podczas tej Eucharystii sam Chrystus nakarmi nas swoim Ciałem i Krwią, ale również, że przemieni nasze zaślepione przez grzech serca, które pragną tak jak niewidomy z dzisiejszej Ewangelii doświadczyć miłości Boga.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: nabożeństwo różańcowe – o godz. 17.30 – zapraszamy.

2. Nabożeństwa różańcowe: jeszcze do środy o godz. 18.30. Dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorek.

3. W nowym tygodniu:

*W czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy Św., postarajmy się uczestniczyć w kościele, aby przeżyć Eucharystię w skupieniu i jak najowocniej. W naszym kościele Msze Św. według porządku niedzielnego, czyli: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. O godz. 18.00 – Msza Św. Związku Mszalnego za Dobrodziejów oraz żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. Nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach o godz. 17.30.

*Piątek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. o godz.; 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo za Zmarłych z procesją o godz. 17.30. Będzie to pierwszy piątek miesiąca dlatego odwiedzimy Chorych z Komunią Św. w domach, wyjątkowo od godz. 10.00.

*03.11. – pierwsza sobota miesiąca: po Mszy Św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a wieczorem, po Mszy Św.: nasz comiesięczny „Wieczór Jana Pawła II” – z modlitwami i rozważaniem nauki naszego Błogosławionego Rodaka – serdecznie zapraszamy.

4. W dniach od 01.11. do 08.11. możemy zyskać odpust zupełny za Zmarłych; zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty – stan łaski uświęcającej jest jednym z warunków odpustu, poza tym: pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy publicznej lub cmentarza, Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św. i wyzbycie przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Okazja do Sakramentu Pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych we wtorek i środę rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od godz. 16.30 do 18.00.
Spotkania w tym tygodniu: *We wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00.

 

5. Listopad to miesiąc naszej pamięci i modlitwy za Drogich Zmarłych. Na wypominki listopadowe przyjmujemy w zakrystii i przy wyjściu z kościoła – pod chórem. Za Zmarłych będziemy się modlić w czasie nabożeństw różańcowych o godz. 17.30.

6. Nasza Wspólnota Parafialna jest zaproszona do podjęcia czuwania i modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w niedzielę 4. listopada od godz. 21.00 do 6.00 (z niedzieli na poniedziałek). Wielkodusznie odpowiedzmy na to zaproszenie – zapisy wszystkich chętnych do wybrania się do Łagiewnik w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele.

8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym w tych dniach: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci i modlitwie.

Przyjmijmy błogosławieństwo Trójjedynego Boga, abyśmy oczyma wiary patrzyli na to wszystko, co będzie udziałem nas i naszych najbliższych w rozpoczętym tygodniu.