Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVIII. Zwykła – 14.10.2012

Wprowadzenie:

Stajemy przy ołtarzu w gronie zaproszonych przez Chrystusa na Ucztę Eucharystyczną. Nawiązując do rozpoczętego w czwartek Roku Wiary płonie przed ołtarzem dwanaście lamp – przypominają nam one światło wiary przekazywane z pokolenia na pokolenie, począwszy od Apostołów, a umieszczony pod obrazem Bożego Miłosierdzia lampion Roku Wiary, będzie płonął przez cały rok w czasie Mszy Św., gdy będziemy składać wyznanie wiary, będzie nam również przypominał o zbliżającym się nawiedzeniu naszej parafii przez peregrynujący po naszej archidiecezji Obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie: Św. Siostry Faustyny i Bł. Jana Pawła II.

Ta niedziela obchodzona jest również jako Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Rodziny\”. Jest to dzień wdzięczności za beatyfikację Jana Pawła II i refleksji nad jego nauczaniem oraz modlitwy w intencji Rodzin. Jest to także dzień modlitwy w intencji nauczycieli i katechetów, w Dniu Edukacji Narodowej.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe – o godz. 17.30 – w intencji rodzin oraz nauczycieli i wychowawców.

2. Nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o 17.30. Dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki o godz. 18.30. Różaniec dla młodzież w czwartek o 19.30.

3. Zakończyliśmy 68. Tydzień Miłosierdzia – „Bóg zapłać!” za wszystkie złożone ofiary na cele charytatywne oraz dary materialne na pomoc ubogim i chorym w naszej Wspólnocie Parafialnej.

4. W nowym tygodniu: we wtorek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, przypada w tym dniu, kolejna: 34. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w czwartek – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia; w piątek – wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.

5. SPOTKANIA W TYM TYGODNIU: *Jutro, w poniedziałek – spotkanie Konferencji Św. Wincentego a Paulo o godz. 11.00. *Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w środę o godz. 19.30 – w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek, o 19.00, spotykanie należących do Kręgów Biblijnych.

6. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.

7. W imieniu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia\” składamy serdeczne: „Bóg zapłać\” za ofiary złożone przed kościołem na rzecz wspierania zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich terenów całej Polski.

8. Pod koniec tygodnia przeżywać będziemy Ewangelizację Krakowa – polecajmy to wielkie i ważne wydarzenie w naszych modlitwach i znajdźmy chwilę czasu, aby w nim uczestniczyć osobiście.

9. W przyszłą niedzielę, rozpoczynając Tydzień Misyjny, będziemy gościli w naszej Wspólnocie z kazaniami misjonarza z naszego Zgromadzenia pracującego na Ukrainie. Również za tydzień spotkanie i Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i Ich Rodziców, w kaplicy dolnego kościoła o godz. 16.30.

10. Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc pamięci i modlitwy za Zmarłych. Na wypominki listopadowe przyjmujemy w zakrystii. Za Zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić w listopadzie w czasie nabożeństw różańcowych.

11. Bardzo serdeczne zapraszamy wszystkich chcących się włączyć w działalność Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej oraz Chóru \”Salawa\” działającego przy naszej parafii. Próby Chóru odbywają się we środy o 17.30 oraz w niedziele o 9.00. Nasz chór będzie także śpiewał podczas Mszy Św. 21. października transmitowanej przez TVP1 z Łagiewnik o g. 7.00. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy z chórem zarówno w Sanktuarium jak i przed odbiornikami.

12. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym w tych dniach: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o życzliwości i modlitwie. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim Nauczycielom składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wiele radości z pracy wśród dzieci i młodzieży.