Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVII. Zwykła – 07.10.2012

Wprowadzenie:

Stajemy przy ołtarzu Pana jako wspólnota miłości, aby poprzez Eucharystię jeszcze bardziej połączyć się z Chrystusem. Karmiąc się Słowem i Ciałem Zbawiciela, pragniemy jeszcze bardziej zjednoczyć się z Nim, ale również i z Kościołem.

Ogłoszenia

1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe – dzisiaj o godz. 17.30. Z racji przypadającego dzisiaj wspomnienia Matki Bożej Różańcowej wierni należący do Żywego Różańca mogą zyskać odpust zupełny.

2. Nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o 17.30. Dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki o godz. 18.30. Różaniec dla młodzież w czwartek o 19.30.

3. Rozpoczynamy dzisiaj 68. Tydzień Miłosierdzia obchodzony pod hasłem: „Kościół domem miłosierdzia”. Chcemy z tej okazji wesprzeć działalność dobroczynną Stowarzyszenia Miłosierdzia i Konferencji Św. Wincentego a Paulo – dzisiaj i przez cały tydzień naszymi ofiarami składanymi do puszek możemy pomóc ubogim i chorym w naszej Wspólnocie Parafialnej. Jest również wystawiony pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i środki czystości, które będą przekazywane potrzebującym – za każdy dar serca: „Bóg zapłać!”

4. SPOTKANIA W TYM TYGODNIU: *Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym spotyka się na modlitwie w środę o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek, o 19.00, spotykanie należących do Kręgów Biblijnych.

5. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o dobre przeżycie Roku Wiary: w czwartek od godz. 17.00, o 18.00 uroczysta Msza Św. na rozpoczęcie wspomnianego Roku Wiary – Papież Benedykt XVI napisał: Chcemy obchodzić ten Rok Wiary w sposób godny i owocny. Trzeba zintensyfikować refleksję na temat wiary, aby pomóc wszystkim wierzącym w Chrystusa w stawaniu się bardziej świadomymi i ożywić ich przywiązanie do Ewangelii – zapraszamy całą naszą Parafialną Wspólnotę.

6. W tym tygodniu pierwsze spotkania dla Młodzieży z klas pierwszych i drugich gimnazjum, w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę – jak słyszeliśmy w odczytanym Liście Episkopatu – obchodzić będziemy XII. Dzień Papieski. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeprowadzi w całej Polsce kwestę na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z rodzin ubogich.

8. Także w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30. Przy okazji zmiany tajemnic i przeżywanego miesiąca różańcowego chcemy bardzo serdecznie zaprosić wszystkich chętnych do włączenia się do wspólnoty różańcowej – deklaracje wyłożone są pod chórem na półkach z prasą, a zapisy przyjmujemy w zakrystii.

9. Jak zawsze zachęcamy gorąco do sięgania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele.

10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym w tych dniach: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o życzliwości i modlitwie.

Jedność jaką tworzymy z Chrystusem i między sobą nigdy się nie kończy, ona zawsze trwa i nikt nie może jej zniszczyć. Na dalszy trud budowania jedności między siostrami i braćmi przyjmijmy błogosławieństwo Trójjedynego Boga.