Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVI. Zwykła – 30.09.2012

Wprowadzenie:

Podejmując w życiu różne zadania, nie zawsze zastanawiamy się, co w przyszłości z nich zostanie. Dzisiaj Pan Bóg przypomina nam, jak bardzo nietrwałe są bogactwa ziemskie. Dlatego bardziej trzeba nam szukać sposobów, aby poznać Boga i nawiązać z Nim zażyłą relację, która wszystko przetrzyma. Wtedy możemy liczyć na Jego dostrzegalne działanie w naszym życiu.

Witamy serdecznie w naszej Wspólnocie Kleryka Przemysława Krowiaka, który będzie odbywał swoją roczną praktykę duszpasterską w naszej parafii.

Ogłoszenia

1. Zapraszamy na niedzielne Nieszpory – o godz. 17.30.

2. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe: przez cały październik będziemy je odprawiać: w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o 17.30. Dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki o godz. 18.30. Nabożeństwa różańcowe dla młodzież w czwartki o 19.30.

3. W nowym tygodniu: *Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni – rano od 6.30 do 7.00, po południu od godz. 16.30 do 18.00. *Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. *W pierwszą sobotę – Wieczór Jana Pawła II, zaraz po Mszy Św. wieczornej – zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Bł. Jana Pawła II i rozważania Jego nauki.

4. SPOTKANIA W TYM TYGODNIU: *Stowarzyszenia Cudownego Medalika – we wtorek: Msza Św. i spotkanie o godz. 18.00. *Również we wtorek spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia (przed zbliżającym się Tygodniem Miłosierdzia) – rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00. *Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym spotyka się w środę na adoracji Najświętszego Sakramentu: od godz. 19.00 do 20.00 – z modlitwami w intencji Kościoła i kapłanów – zapraszamy także wszystkich chętnych. *W czwartek, o 19.00, spotykanie należących do Kręgów Biblijnych.

5. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania: w czwartek od godz. 17.00 – zapraszamy szczególnie Wspólnotę Przyjaciół Seminarium i Misji Św. Także w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów naszego kościoła oraz za żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych – o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu pierwsze spotkania dla Młodzieży z klas trzecich gimnazjum, w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania: wtorek, 02.10. o godz. 19.00 lub czwartek, 04.10. o godz. 19.00.

7. Zapraszamy na spotkanie dotyczące leczenia schorzeń reumatycznych i kręgosłupa – w najbliższą środę o godz. 10.00 w sali dolnego kościoła, szczegóły na wyłożonych pod chórem zaproszeniach.

8. Jak zawsze zachęcamy gorąco do sięgania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele.

9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym w tych dniach: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o życzliwości i modlitwie.

Przyjmijmy błogosławieństwo, które niech będzie dla nas pomocą i wsparciem w każdym dniu nowego tygodnia.