Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXV. Zwykła – 23.09.2012

Wprowadzenie:

Przychodzimy do Jezusa, do źródła Bożej łaski, aby karmić się Słowem i Ciałem Zbawiciela. Eucharystia, to spotkanie osobowe człowieka z Chrystusem, który jest światłem i drogowskazem na drogach pielgrzymowania do życia wiecznego.

Ogłoszenia

1. Zapraszamy na niedzielne Nieszpory – dzisiaj o godz. 17.30. Także dzisiaj – o godz. 16.30 w kaplicy dolnego kościoła: spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i dzieci z klas drugich, które pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Św. w naszym kościele.

2. W nowym tygodniu: *We wtorek – wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, kapłana. Również we wtorek, 25. września: dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – o godz. 17.30 modlitwa różańcowa o godz. 18.00 Msza Św. *Czwartek, 27.09. – Uroczystość Św. Wincentego a Paulo, Założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy, z którego kapłani pracują przy naszym kościele, a także Założyciela Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia i Patrona Stowarzyszeń Miłosierdzia. Uroczysta Msza Św., na którą zapraszamy całą Rodzinę Wincentyńską, w czwartek o godz. 18.00. *Piątek – wspomnienie Św. Wacława, męczennika, patrona katedry Wawelskiej. *Sobota – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

3. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w środę o godz. 19.30 – w kaplicy dolnego kościoła. Msza Św. i spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w czwartek o godz. 18.00. W sobotę, 29.09.: III. Pielgrzymka Róż Różańcowych i Wspólnot Adoracyjnych do Łagiewnik – rozpoczęcie o godz. 9.45 w Sanktuarium Bł. Jana Pawła II, modlitwą przy relikwiach, szczegóły na plakacie – zapraszamy wszystkich należących do Wspólnoty Żywego Różańca.

4. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami w intencji Rodziny Wincentyńskiej – w czwartek od godz. 17.00.

5. Plan spotkań dla Młodzieży pragnącej rozpocząć lub kontynuować przygotowania do Sakramentu Bierzmowania umieszczony jest w gablocie informacyjnej i na stronie parafii. Pierwsze spotkania dla klas trzecich gimnazjum: wtorek, 02.10. o godz. 19.00 lub czwartek, 04.10. o godz. 19.00.

6. Przypominamy i zapraszamy do korzystania z salek sportowych przy naszym kościele które są czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 18.00. Zachęcamy także do korzystania z księgozbioru naszej parafialnej biblioteki – dyżur w każdy poniedziałek w godz.: od 16.00 do 17.30.

7. Zapraszamy do Wspólnot istniejących w naszej rodzinie parafialnej: dla dzieci i młodzieży – grupa maryjna: Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej, którego spotkania odbywają się w piątek o godz. 17.00, a także chór parafialny – próby odbywają się w środy o godz. 17.30 i niedziele o godz. 9.00 – jeszcze raz zapraszamy!

8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym w tych dniach: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech ono będzie dla nas wsparciem i umocnieniem w rozpoczynającym się tygodniu.