Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIV. Zwykła – 16.09.2012

Wprowadzenie:

Sam Jezus Chrystus zaprosił nas, abyśmy jako wspólnota parafialna w łączności z całym Kościołem powszechnym uroczyście święcili pamiątkę Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Dzisiaj Chrystus w liturgii słowa zapyta każdego z nas: kim jestem dla ciebie, człowieku XXI wieku? Niech nasza wiara w Jezusa Chrystusa nie wyraża się w słownych deklaracjach, ale w dobrych czynach codziennego życia.

Ogłoszenia

1. Zapraszamy na niedzielne Nieszpory – dzisiaj o godz. 17.30 – będziemy modlić się za wszystkich zaangażowanych w dzieło wychowania, a także związanych z mediami, obchodząc Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2. W dniach: od 16. do 22.09.2012. obchodzić będziemy II Tydzień Wychowania, pod hasłem: „Kościół domem życia, wiary i miłości” – zapraszamy do wspólnej modlitwy Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców, a także młodzież i dzieci, intencję tę będziemy szczególnie polecać w czasie Mszy Św. wieczornych.

3. W nowym tygodniu: *We wtorek – Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika – Patrona: Polski oraz dzieci i młodzieży – których szczególnie w tym dniu zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00. *Czwartek – wspomnienie Świętych Męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon i 102 Towarzyszy. *Piątek – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

4. SPOTKANIA FORMACYJNE W TYM TYGODNIU: Odnowa w Duchu Świętym, spotyka się w środę o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. Należących do Kręgów Biblijnych zapraszamy na spotkanie w czwartek – po Mszy Św. wieczornej.

5. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 17.00 – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

6. Rodziców dzieci z klas II, którzy pragną, aby Ich Pociechy przystąpiły w naszym kościele do I Komunii Św. – zapraszamy wraz z dziećmi, na Mszę Św. i spotkanie, które odbędzie się w kaplicy dolnego kościoła w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.

7. Plan spotkań dla Młodzieży pragnącej rozpocząć lub kontynuować przygotowania do Sakramentu Bierzmowania zostanie podany za tydzień.

8. Salki sportowe dla dzieci i młodzieży będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 18.00. Zachęcamy także do korzystania z księgozbioru naszej parafialnej biblioteki – dyżur w każdy poniedziałek w godz.: od 16.00 do 17.30 – serdecznie zapraszamy!

9. W Dniu Środków Społecznego Przekazu zachęcamy szczególnie gorąco do lektury prasy katolickiej, która pozwoli nam pogłębiać naszą wiarę i poznawać naukę Kościoła – zapraszamy do lektury.

10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym w tych dniach: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

 

Pokrzepieni Bożymi darami, idźmy w świat i do świata, aby życiem według Ewangelii świadczyć, że Jezus jest Mesjaszem. Na pełnię życia prawdziwie chrześcijańskiego Bóg udziela nam swojego błogosławieństwa.