Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 26.08.2012. – XXI. Zwykła – Uroczystość NMP Częstochowskiej

Wprowadzenie

W dzisiejszą niedzielę, w Uroczystość NMP Częstochowskiej cała katolicka Polska, a wraz z nią i my zgromadzeni w świątyni jako Wspólnota Parafialna, stajemy duchowo wokół Obrazu Najświętszej Maryi Panny królującej na Jasnej Górze. Przez Jej wstawiennictwo dziś uwielbiamy Boga i wznosimy nasze modlitwy. Prosimy Ją o orędownictwo za nami u Jej Syna, Jezusa Chrystusa, w którego zbawczych tajemnicach dane nam jest w tej chwili uczestniczyć.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj zapraszamy na uroczyste Nieszpory maryjne o godz. 17.30.

2. W nowym tygodniu: *Jutro, w poniedziałek – wspomnienie Św. Moniki. Przypada w tym dniu rocznica ingresu do katedry wawelskiej ks. Kard. Stanisława Dziwisza (2005 r.) *Wtorek – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. *Środa – liturgiczne wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! Również w czwartek w Rodzinie Wincentyńskiej wspominamy: Bł. Michała Ghebre, kapłana i męczennika z czasów ewangelizacji Etiopii. *W piątek, 31.08. – wspominając rocznicę wydarzeń z Wybrzeża w 1980 roku, obchodzić będziemy ustanowiony przez Sejm RP: Dzień Solidarności i Wolności, polecając Panu Bogu naszą Umiłowaną Ojczyznę. *W sobotę, 1. września przypada 73. rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach wspominamy bohaterów i ofiary wojny prosząc o pokój dla świata. Zachęcamy do udziału we Mszy Św. o godz. 7.00 lub 18.00. Będzie to pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy więc na WIECZÓR JANA PAWŁA II – zaraz po Mszy Św. wieczornej. W liturgii wspomnienie: Bł. Bronisławy, dziewicy.

3. Wyjątkowo, w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.

4. Uroczystość odpustową w naszej Wspólnocie Parafialnej ku czci Bł. Anieli Salawy obchodzić będziemy w niedzielę, 9. września.

5. Również dzisiaj możemy naszymi ofiarami składanymi do skarbon przy wyjściu z kościoła pomóc w zakupie podręczników i pomocy szkolnych dla dzieci i młodzieży z rodzin uboższych w naszej Wspólnocie Parafialnej – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca. Jak każdego roku kwestę prowadzi Konferencja Św. Wincentego a Paulo. A najbliższe spotkanie Konferencji we wtorek o godz. 11.00.

6. Wczoraj na wakacje formacyjne w ramach pielgrzymki do Taize wyjechały dzieci i młodzież z Grupy Maryjnej i naszego chóru parafialnego pod opieką Siostry Marii i kleryka Floriana.

7. Polecamy prasę katolicką – dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.

8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim korzystającym jeszcze z wakacji, życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Wychodzimy z tej Ofiary umocnieni i przemienieni przez Chrystusa, by nieść naszej Ojczyźnie cząstkę dobra, jaką Bóg złożył w nasze serca. Idziemy z błogosławieństwem Boga i opieką Maryi.