Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 12.08.2012. – XIX. Zwykła

Wprowadzenie

Przychodzimy do Chrystusa, naszego Lekarza duszy i ciała, aby w tej Eucharystii pokrzepić się Ciałem i Jego Krwią, a także nabrać sił do pielgrzymowania na tej ziemi w najbliższym tygodniu. Przychodzimy do źródła Bożej łaski i miłości, aby czerpać jak najwięcej potrzebnych nadprzyrodzonych łask i darów. Otrzymane dobra od Boga, nie pozostają tylko przy osobie, która jest najbliżej tych dóbr. Otrzymujemy dziś w darze od Stwórcy Eucharystię, która nie tylko jest dla nas, ale również dla tych, którzy o niej tak często zapominają i ją lekceważą.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Po Nieszporach – o 18.00 zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA.

2. W nowym tygodniu: *Jutro, w poniedziałek – w naszej archidiecezji: Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. Dla naszej Wspólnoty jest to szczególny dzień, przypada 21. rocznica beatyfikacji naszej Patronki, Anieli Salawy – dokonał jej podczas Pielgrzymki do Ojczyzny, w czasie Mszy Św. na krakowskim Rynku Bł. Jan Paweł II, Papież. Chcemy wspomnieć i uczcić to wydarzenie uczestnicząc we Mszach Św., które w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00, po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do naszej Błogosławionej Patronki – zapraszamy! *Wtorek – wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. *Środa, 15.08. – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. W czasie Mszy Świętych błogosławieństwo wianków z ziół i kwiatów. Uroczyste Nieszpory Maryjne o godz. 17.30. Słowo Boże w tym dniu w naszej Wspólnocie będzie głosił misjonarz pracujący na terenie Rosji: Ks. Grzegorz Zwoliński. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – Święto Św. Jacka, kapłana – Patrona naszej archidiecezji i miasta Krakowa. Waszym życzliwym modlitwom polecamy świętującego w tym dniu: Ks. Jacka Hareńczyka CM – w intencji Solenizanta modlić się będziemy w czasie Mszy Świętej w niedzielę, 19. sierpnia o godz. 12.00.

3. Jak każdego roku pod koniec wakacji Konferencja Św. Wincentego działająca przy naszej Wspólnocie Parafialnej chce przyjść z pomocą rodzinom ubogim i wielodzietnym przy zakupie podręczników i pomocy szkolnych, dlatego w dwie kolejne niedziele: 19. i 26. sierpnia będzie przeprowadzona kwesta właśnie na ten cel – z góry serdeczne: „Bóg zapłać!” za każdy dar serca.

4. Polecamy prasę katolicką – dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.

5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim wyjeżdżającym życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Umocnieni Chlebem z nieba, który daje życie wieczne, przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które niech nas umacnia w wierze, w każdym dniu nowego tygodnia.