Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 05.08.2012 – XVIII zwykła

Wprowadzenie

Izraelici otrzymali chleb z nieba – mannę, która podtrzymywała ich życie na pustyni. Była ona zapowiedzią innego Chleba z nieba – Jezusa Chrystusa. On jest Chlebem Życia, który nie tylko podtrzymuje nas w trakcie ziemskiej drogi, lecz również jest pokarmem dającym życie wieczne.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

2. W nowym tygodniu: *Jutro, w poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00 i 18.00. *Środa – wspomnienie Św. Dominika, kapłana. Przypada w tym dniu kolejna rocznica śmierci bpa Stanisława Smoleńskiego (+2006 r.) *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Również w czwartek: Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy – patronki Europy. *Piątek – w kalendarzu liturgicznym przypada Święto: Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. *Sobota – liturgiczne wspomnienie Św. Klary, dziewicy.

3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA – o godz. 18.00.

4. Jutro po Mszy Św. na Wawelu, o godz. 7.00, sprawowanej pod przewodnictwem ks. kard. Dziwisza, wyruszy XXXII. Piesza Pielgrzymka Krakowska. Na Jasną Górę Pielgrzymi będą wchodzić w sobotę od godz. 16.00, a o godz. 19.00 Msza Św. pod szczytem jasnogórskim na zakończenie Pielgrzymki. Zachęcamy do podjęcia duchowego pielgrzymowania.

5. Polecamy prasę katolicką – dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.

6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim wyjeżdżającym życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Błogosławieństwo Boga Wszechmogącego niech będzie dla nas duchowym wsparciem na najbliższe dni w walce z grzechem i słabością.