Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 29.07.2012. – XVII. Zwykła

Wprowadzenie

Podczas każdej Eucharystii jesteśmy świadkami cudownego rozmnożenia chleba, który dokonuje się mocą Ducha Świętego. Przychodzimy także dziś do ołtarza, aby karmić się manną z nieba, która ma moc i daje siłę w ziemskim pielgrzymowaniu.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

2. W nowym tygodniu: *Jutro, w poniedziałek – w Rodzinie Wincentyńskiej wspomnienie Św. Justyna de Jacobis, biskupa – misjonarza i ewangelizatora Etiopii. *Wtorek – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, kapłana. *Środa – rozpoczynając nowy miesiąc obchodzimy wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Również 1. sierpnia modląc się w intencji naszej Ojczyzny będziemy wspominać kolejną Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. *Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od godz. 16.30 do 18.00 – skorzystajmy, aby ofiarować Komunią Św. wynagradzającą Sercu Jezusowemu. *Pierwszy czwartek miesiąca – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne od godz. 17.00. O godz. 18.00 – Msza Św. Związku Mszalnego za dobrodziejów naszego kościoła oraz za żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. wieczystych. Można również w czwartek zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, pod zwykłymi warunkami, czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach Ojca Św. i wyrzeczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego. *Pierwszy piątek miesiąca – Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.: 7.00 i 18.00. *Pierwsza sobota miesiąca – rano po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP; a po Mszy Św. wieczornej kolejny WIECZÓR JANA PAWŁA II – z rozważaniem nauki Błogosławionego Jana Pawła II i modlitwami za Jego wstawiennictwem – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Wspominamy w liturgii w sobotę: Św. Jana Marię Vianneya – Patrona Kapłanów.

3. Już wkrótce – 6. sierpnia – wyruszy na Jasną Górę XXXII. Piesza Pielgrzymka Krakowska – zapisy w bazach poszczególnych członów Pielgrzymki – szczegóły na plakacie i na stronie internetowej Pielgrzymki. Jest również możliwość podjęcia duchowego pielgrzymowania dla chorych, rodzin pielgrzymów i wszystkich chętnych.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!

5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim wyjeżdżającym: dobrego wypoczynku. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech przyjęcie Ciała i Krwi Chrystusa pokrzepi nasze serca i umysły w budowaniu prawdziwej wspólnoty z naszymi braćmi i siostrami, a Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy niech nas w tym umacnia.