Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 22.07.2012. – XVI. Zwykła

Wprowadzenie

Człowiek, który żyje dla Boga, może nazwać się szczęśliwym. Szczęśliwym jest ten, kto sens swojego istnienia czerpie z czystego Bożego źródła. Przychodzimy dzisiaj do źródła Bożej Miłości – do Jezusa, aby razem z Nim pójść na miejsce pustynne i powierzyć tylko Jemu nasze życie: radości i sukcesy, a także nasze troski, zmartwienia i kłopoty.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

2. W nowym tygodniu: *Jutro, w poniedziałek – święto Św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy. Także jutro przypada 61. rocznica śmierci śp. Ks. Adama Stefana kardynała Sapiehy, księcia metropolity krakowskiego. *Wtorek – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy. *Środa – święto Św. Jakuba, Apostoła. Również w środę wspominamy w liturgii Św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. W czasie Mszy Św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich kierowców i podróżujących. Po Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów samochodowych – zapraszamy serdecznie. Także w środę – dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30 i Mszę Św. o 18.00. *Czwartek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP – są Oni Patronami Rodziców chrześcijańskich i naszych Zacnych Seniorów. Rodziny, Kochanych Babcie i Dziadków oraz Solenizantki i Solenizantów zapraszamy na Msze Święte o godz.: 7.00 lub 18.00. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.

3. Przypominamy i zachęcamy do udziału w XXXII. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej – zapisy w bazach poszczególnych członów Pielgrzymki – szczegóły na plakacie i na stronie internetowej Pielgrzymki. Jest również możliwość podjęcia duchowego pielgrzymowania dla chorych i rodzin pielgrzymów.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!

5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim wyjeżdżającym: dobrego wypoczynku. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech błogosławieństwo Boże będzie dla nas pocieszeniem i umocnieniem na drogach naszej codzienności.