Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 15.07.2012. – XV. Zwykła

Wprowadzenie

Bóg nie rzuca słów na wiatr. Jego argumenty są nieodparte. Jego Miłość nie jest gołosłowna, ale ona znajduje swoje miejsce na Krzyżu. Miłość Chrystusa do człowieka krwawi po dzień dzisiejszy na ołtarzach całego świata.

Cierpienie mistyczne trwa w Kościele jako argument dla dzisiejszego człowieka, że Bóg go ukochał, umiłował bez reszty, do końca.

Dzisiaj Chrystus powierza nam trudne zadanie. Mamy być apostołami Jego miłości. Bez lęku mówić o Nim i świadczyć swoją postawą, że Jego miłość wystarczy, aby być szczęśliwym. Mamy iść do wszystkich potrzebujących i zanieść im Miłość, zanieść im Jezusa, zanieść im siebie.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

2. W nowym tygodniu: *Jutro, w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel zwane Matki Bożej Szkaplerznej – zapraszamy na Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Również jutro w naszych modlitwach chcemy pamiętać o śp. Ks. Biskupie Albinie Małysiaku CM – przypada bowiem 1. rocznica Jego śmierci (+2011 r.). Także w poniedziałek około godz. 15.00, zatrzyma się przy naszym kościele XXIX Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę. Ofiarując Pielgrzymom wsparcie dla ciała w czasie odpoczynku, chcemy polecać im nasze intencje i całą Wspólnotę Parafialną. A będąc przy pielgrzymowaniu zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej – zapisy w bazach poszczególnych członów Pielgrzymki – szczegóły na plakacie i na stronie internetowej pielgrzymki. Jest również możliwość podjęcia duchowego pielgrzymowania dla chorych i rodzin pielgrzymów. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy serdecznie! *Piątek – w liturgii wspominamy Bł. Czesława, kapłana.

3. Organizuje wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę w dniu 28. lipca (wyjazd o godz. 8.00, sprzed kościoła) – zapisy, z wpłatą pokrywającą koszty (30 zł.) – w zakrystii lub kancelarii.

4. Kwestujący przed tygodniem Wolontariusze na wyjazd i organizację wakacji dla dzieci w Kirgistanie składają serdeczne podziękowania za złożone ofiary. Zebrali 3700 zł. – jeszcze raz: „Bóg zapłać!”

5. W wolnym, wakacyjnym czasie zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!

6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim wyjeżdżającym: dobrego wypoczynku – nie zapominajcie o: Przykazaniach, Ewangelii, godności Dziecka Bożego. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech błogosławieństwo Boże, będzie dla nas umocnieniem i wsparciem w głoszeniu Zbawiciela wszystkim potrzebującym.