Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 01.07.2012. – XIII Zwykła

Wprowadzenie

Wakacyjny czas służy rekreacji, odpoczynkowi i licznym wyjazdom w ciekawe miejsca, które znajdują się na świecie. My również, tak jak w każdą Niedzielę wybieramy się w podróż za Panem, gdzie podczas Eucharystii będziemy uczestnikami Jego życia, śmierci i chwalebnego zmartwychpowstania. Czy jesteśmy gotowi do pójścia za Panem, który proponuje nam dzisiaj niezwykłą podróż, która kończy się ofertą zbawienia?

Aby pójść za Jezusem Chrystusem, musimy tak jak Jair, z dzisiejszej Ewangelii zawierzyć mu do końca i uwierzyć w Jego Boską moc.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

2. W nowym tygodniu: *We wtorek – święto Św. Tomasza, Apostoła. *W środę – przypada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie – święto w archidiecezji krakowskiej. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – z modlitwami za kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Także w czwartek o godz. 18.00: Msza Św. Związku Mszalnego za Dobrodziejów i wszystkich wpisanych do Księgi Mszy Świętych Wieczystych. *Piątek – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. *Sobota – pierwsza w miesiącu: rano po Mszy Św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, a wieczorem – zaraz po Mszy Św. o godz. 18.00 – „WIECZÓR JANA PAWŁA II”, z rozważaniem nauki i modlitwami za wstawiennictwem naszego Błogosławionego Rodaka – zapraszamy serdecznie!

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30 do 18.00 – skorzystajmy, aby w ten sposób wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.

5. Za tydzień będzie przeprowadzona przed naszym kościołem kwesta przez Wolontariuszy wyjeżdżających do Kirgistanu, gdzie wraz z tamtejszymi parafiami katolickimi organizują w miesiącu sierpniu obozy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych i z rodzin ubogich.

6. Nasza parafia organizuje wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę w dniu 28. lipca (wyjazd o godz. 8.00, sprzed kościoła) – zapisy, z wpłatą pokrywającą koszty (30 zł.) – w zakrystii lub kancelarii.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!

8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia – wszystkim wyjeżdżającym: dobrego wypoczynku i szerokiej drogi, także do kościoła na niedzielną Eucharystię. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Na rozpoczęty tydzień, przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które niech będzie drogowskazem na wakacyjnych szlakach naszego życia.