Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 24.06.2012. – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

Wprowadzenie

Bóg powołuje ludzi i w dziwny sposób prowadzi ich swymi drogami. To powołanie Boże w szczególny sposób okazało się w życiu i narodzeniu Jana Chrzciciela, które dzisiaj uroczyście obchodzimy. I my jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa i przygotować dla Niego drogę do ludzkich serc. Sławiąc Boga za cud Jego miłości względem Jana Chrzciciela, dziękujmy Mu, że i nas wybrał, byśmy się stali uczestnikami zbawienia i świadkami Jego Syna.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Nabożeństwa jeszcze w tym tygodniu, do soboty włącznie o godz. 18.30.

2. W nowym tygodniu: *Jutro, w poniedziałek – dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: modlitwa różańcowa o godz. 17.30, Msza Św. o 18.00. *We wtorek – wspomnienie zgromadzeniowe Błogosławionych Sióstr Miłosierdzia – Męczennic z czasów Rewolucji Francuskiej. Również we wtorek spotkanie i Msza Św. Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. *W środę – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym na zakończenie roku formacji – o godz. 19.30, w kaplicy dolnego kościoła. Także w środę wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. *W czwartek – wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Jak w każdy czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy serdecznie! Także w czwartek Msza Św. i spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej o godz. 18.00. *Piątek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za używanie z czcią przedmiotów pobożności, pobłogosławionych przez Ojca Świętego lub przez biskupa wraz z wyznaniem wiary w dowolnej zatwierdzonej formie. Naszą modlitwą i pamięcią ogarniamy w tym dniu Ojca Św. Benedykta XVI – Następcę Św. Piotra. Modlitwa różańcowa w intencji Papieża oraz o uświęcenie kapłanów i nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 17.30. Dzień imienin obchodził będzie: Ks. Paweł Zych CM – pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. *W sobotę pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Kardynale Franciszku Macharskim, przypada bowiem w tym dniu rocznica kreowania Go kardynałem Kościoła rzymskokatolickiego, było to w roku 1979.

3. Jeszcze jutro można wypożyczyć książki w naszej parafialnej bibliotece w godz. od 16.00 do 17.30. Od 1. lipca do 31. sierpnia biblioteka będzie nieczynna.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!

5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia – tym bardziej, że w tym tygodniu rozpoczynają się wakacje – wszystkim wyjeżdżającym: dobrego wypoczynku i szerokiej drogi do kościoła na niedzielną Eucharystię. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Polecajmy szczególnie naszych dzisiejszych Solenizantów: Ks. Jana Kowalika CM i Ks. Jana Tworzydło CM, a także obchodzącego w tym tygodniu Święto Patrona: Ks. Pawła Zycha CM.

Idziemy pełni ufności, że w ręku Boga są nasze losy i On błogosławi, prowadzi i ochrania, byśmy mogli zrealizować swe powołanie jako ludzie i jako chrześcijanie.