Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 17.06.2012. – XI. Zwykła

Wprowadzenie

Nasze życie to ciągła próba zrozumienia, czym jest królestwo Boże. Jesteśmy podobni do maleńkiego ziarna gorczycy, które dopiero po pewnym czasie wypuszcza wielkie gałęzie. My też potrzebujemy czasu, aby zapragnąć nieba i żyć dobrze. Musimy tylko uważać, żeby nie zmarnować ani chwili z naszego życia, które jest nam dane od Boga.

Ogłoszenia

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości i Oktawy Bożego Ciała. „Bóg zapłać!”: Księżom za zaangażowanie, Siostrze Marii, Służbie Liturgicznej: Lektorom i Ministrantom, Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży Maryjnej, noszącym chorągwie i baldachim, Panu Organiście, Panom Kościelnym, wszystkim przygotowującym ołtarze, członkom Żywego Różańca i Akcji Katolickiej. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do dzieci sypiących kwiatki, Ich Rodziców oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach – jeszcze raz serdeczne: „Bóg zapłać!”

2. Wszystkich zapraszamy dzisiaj do udziału w nabożeństwie wynagradzającym ku czci Najśw. Serca P. Jezusa o g. 17.30. W dni powszednie nabożeństwa odprawiamy o g. 18.30.

3. W nowym tygodniu: w środę – spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym o godz. 19.00, w kaplicy dolnego kościoła; w czwartek, 21.06. – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Jak w każdy czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy serdecznie!

4. W przyszłą niedzielę, 24.06. – obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Modlitwom wiernych polecamy, już dzisiaj, naszych Solenizantów: Ks. Jana Kowalika CM – budowniczego naszego kościoła i pierwszego proboszcza oraz Ks. Jana Tworzydło CM a także wszystkie Solenizantki i Solenizantów, którzy noszą imiona: Jan, Janina i Danuta. Msza Św. w intencji Solenizantów zostanie odprawiona za tydzień o godz. 12.00.

5. Jeszcze raz przypominamy, że nasza parafialna biblioteka będzie nieczynna od 01. lipca do 31. sierpnia. Książki na okres wakacji można wypożyczyć w poniedziałek, 18. i 25.06. w godz. od 16.00 do 17.30. Jest też prośba o zwrot przetrzymywanych długo książek.

6. Szczere: „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj do puszek ofiary, które będą pomocą w zorganizowaniu wakacyjnych rekolekcji i wyjazdów dzieci i młodzieży z Grupy Maryjnej, Harcerzy i Ministrantów z naszej Wspólnoty Parafialnej.

7. Zapraszamy na spotkanie organizowane przez firmę medyczną na temat leczenia schorzeń reumatycznych i dolegliwości bólowych metodami rehabilitacyjnymi – spotkanie: jutro, w poniedziałek o godz. 10.00 w sali dolnego kościoła – zaproszenia wyłożone są pod chórem.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!

9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo będzie umocnieniem dla nas w walce ze złem, które nieustannie zagraża ziarnu słowa Zbawiciela.