Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 10.06.2012. – X. Zwykła

Wprowadzenie

Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; nabożeństwo eucharystyczne z procesją – na którą zapraszamy wszystkich – o godz. 17.30!

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała: od poniedziałku do piątku włącznie zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją o godz. 18.30 (po Mszy Św. wieczornej). Zachęcamy do licznego udziału: dzieci sypiące kwiatki, dzieci z klas II i III w strojach komunijnych, Lektorów, Ministrantów, Harcerzy, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej i wszystkich wiernych. Na zakończenie Oktawy – w czwartek – błogosławieństwo wianków z ziół i kwiatów. Również w czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00 do 18.00.

3. W tym tygodniu: w poniedziałek, 11.06. – wspominamy w liturgii Św. Barnabę, Apostoła; w środę, 13.06. – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; w czwartek, 14.06. – w liturgii wspominamy Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

4. W piątek, 15.06. – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00, po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.

5. W sobotę, 16.06. – liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

6. Nasza parafialna biblioteka będzie nieczynna od 01. lipca do 31. sierpnia. Książki na okres wakacji można wypożyczyć w poniedziałek, 25.06. w godz. od 16.00 do 17.30. Jest też prośba o zwrot przetrzymywanych długo książek.

7. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami składanymi do puszek będziemy mogli pomóc w dofinansowaniu wakacyjnych rekolekcji i wyjazdów dzieci i młodzieży z Grupy Maryjnej, Harcerzy i Ministrantów z naszej Wspólnoty Parafialnej.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!

9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Na trudy walki ze złem w nas i wokół nas przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo.