Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 27.05.2012. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Wprowadzenie

Tak jak Uczniowie Chrystusa, gromadzimy się w Wieczerniku, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej. Dziś na sprawowaniu Eucharystii gromadzi nas uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To w Niej przez Ducha Świętego dopełnione zostaje paschalne dzieło Jezusa Chrystusa. Darem Jego jest Duch Święty, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze serca i oblicze ziemi. Prośmy podczas tej Mszy Świętej, aby Duch Święty był obecny zawsze w naszym życiu, byśmy posiedli Jego dary dla dobra całej wspólnoty Kościoła. Eucharystia to dziękczynienie, dzisiaj – w 12. rocznicę konsekracji naszego kościoła – dziękujemy Panu Bogu za nasz parafialny Wieczernik, za poświęcenie i trud budowniczego i pierwszego proboszcza: Ks. Jana Kowalika CM, za wysiłek i ofiarność wielu ludzi, dzięki którym możemy modlić się w naszej pięknej parafialnej świątyni.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: nabożeństwo majowe o godz. 17.30 – zapraszamy!

2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy do czwartku włącznie na godz. 18.30, od piątku rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Jutro drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Św.: NMP Matki Kościoła. Msze Św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30, nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W czasie Mszy Św. o godz. 18.00 Ksiądz Infułat Janusz Bielański udzieli Sakramentu Bierzmowania grupie naszych młodych parafian – zapraszamy. Polecamy Waszym modlitwom tych młodych ludzi, aby faktycznie stawali się dojrzałymi uczniami i świadkami Jezusa Zmartwychwstałego.

4. Poza tym w nowym tygodniu: * We wtorek – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej. Również we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika – o godz. 18.00. *W środę – w Rodzinie Wincentyńskiej: wspomnienie Bł. Marty Wieckiej, dziewicy. Również w środę – spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – Święto Nawiedzenia NMP; jak zwykle w czwartek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy. Również w czwartek – spotkania: Akcji Katolickiej – rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00 oraz Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *W piątek, 01.06. – pierwszy piątek miesiąca, okazja do Sakramentu Pokuty: rano od godz. 6.30, po południu od 16.30 (podobnie w sobotę). Przypada w tym dniu Dzień Dziecka – zapewniamy najmłodszych o pamięci w modlitwie i zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00. Także w piątek odwiedzimy Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Sobota, 02.06. – pierwsza w miesiącu: po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. A wieczorem – zaraz po Mszy Św. o godz. 18.00 – Wieczór Jana Pawła II – wspólna modlitwa i rozważanie nauczania Bł. Jana Pawła II – zapraszamy serdecznie!

5. W przyszłą niedzielę: Uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się w tym dniu okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Obchodzić będziemy Dzień Dziękczynienia, a naszymi ofiarami składanymi do puszek wspierać budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

6. Jak zapowiadano: dzisiaj przed naszym kościołem – w ramach akcji Pola Nadziei – wolontariusze przeprowadzają kwestę na rzecz krakowskiego Hospicjum Św. Łazarza.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!

8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach; wszystkim Dzieciom, z okazji Ich Święta, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech błogosławieństwo Boga Wszechmogącego będzie dla nas pomocą w niesieniu i okazywaniu miłości bliźnim.