Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Wielkanocna – 06.05.2012

Wprowadzenie

Każdy z nas w duchowym rozwoju, potrzebuje Bożej pomocy – Bożego wsparcia. Jak winna latorośl sama z siebie nie jest w stanie istnieć i rozwijać się, tak i człowiek, by mógł cieszyć się w swoim życiu duchowymi owocami, musi tkwić w Jezusie Chrystusie. Tylko On daje nam wszystko to, co potrzebne jest do prawidłowego rozwoju. Dlatego przychodzimy na tę Eucharystię do naszego Pana i Mistrza: po życiodajne soki, tak bardzo niezbędne na drodze do zbawienia.

Witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej Ks. Zbigniewa Lenarta misjonarza z dalekiego Kazachstanu, który – na zakończenie Tygodnia Modlitw o Powołania – przedstawi nam budujący się Kościół w tym odległym zakątku świata.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 17.30 – zapraszamy!

2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są: w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele i uroczystości o 17.30.

3. W nowym tygodniu: *We wtorek – Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. W modlitwach będziemy pamiętać o Księdzu Kardynale Metropolicie, którego patronem jest Św. Stanisław. Tradycyjna procesja ku czci Św. Stanisława, z Wawelu na Skałkę, z udziałem Episkopatu Polski, wyruszy w przyszłą niedzielę, 13.05., o godz. 9.00. *W środę – spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 – w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00 – zapraszamy. Również w czwartek – spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *W piątek – spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji Św., rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu kolejne spotkania dla młodzieży gimnazjalnej z klas: I, II i III, w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. 5. W przyszłą niedzielę: Rocznica Pierwszej Komunii Św. – w czasie Mszy Św. o godz. 10.30, wraz z dziećmi z klas III, które przed rokiem przyjęły Jezusa do Swoich serc i Ich Rodzicami, chcemy wspominać i dziękować za to wielkie i ważne wydarzenie w rozwoju Ich wiary. Również za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.

6. Organizowany jest, w czasie wakacji: od 20. do 30. lipca, wyjazd na szczególne rekolekcje, bo odprawiane w ekumenicznej wspólnocie w Taize (Francja) – szczegóły na wywieszonym na tablicy informacyjnej plakacie i na stronie internetowej naszej parafii – zapraszamy wszystkich młodych bardzo serdecznie!

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele – można ją nabyć pod chórem.

8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo, niech ono odnowi i zjednoczy nas w komunii z Bogiem i bliźnimi.