Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Wielkanocna – 29.04.2012

Wprowadzenie

Chrystus staje dziś przed nami jako Dobry Pasterz. Pokazuje, jak bardzo Mu na nas zależy nawet wtedy, gdy upadniemy zmęczeni ciężarem życia. Jednocześnie chce nas zachęcić do tego, żebyśmy sami umieli kochać szczerze. Taką miłością żyjesz wtedy, gdy potrafisz drugiemu człowiekowi oddać część siebie: cierpliwość, czas, dobre słowo, a jeśli trzeba, to nawet życie. Warto dziś pomyśleć, czy chcesz w ten sposób naśladować zmartwychwstałego Jezusa. Dobrego Pasterza na Madagaskarze naśladuje Ks. Józef Klatka CM, którego witamy w naszej Wspólnocie, a który chce podzielić się z nami doświadczeniem ponad 30. letniej pracy na Czerwonej Wyspie.

Ogłoszenia

1. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30!

2. W nowym tygodniu: *rozpoczyna się piękny miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Matce Najświętszej. Wraz z budzącą się do życia przyrodą będziemy czcić Bożą Rodzicielkę i modlić się: za Kościół, Ojca Św., Ojczyznę, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje. Już jutro, w poniedziałek rozpoczniemy nabożeństwa majowe o godz. 18.30. Będziemy je odprawiać: w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele i uroczystości o 17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału: dzieci, młodzież i dorosłych. Także jutro swojego Patrona czci nasz Pan Kościelny: pan Marian – już dzisiaj w czasie Mszy Św. o godz. 12.00, będziemy modlić się w Jego intencji prosząc o wszelkie potrzebne łaski. *We wtorek, 01.05. – wspomnienie Św. Józefa Robotnika, w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00, za przyczyną Św. Józefa będziemy prosić, aby wszyscy w naszej Ojczyźnie mieli pracę i godny zarobek. *Czwartek, 03.05. – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. odprawimy według porządku niedzielnego, czyli o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30; nabożeństwo majowe o godz. 17.30 – z modlitwami za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne. W czwartek o godz. 18.00 Msza Św. Związku Mszalnego za Dobrodziejów i za wszystkich wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty: każdego dnia rano od godz. 6.30 i pół godziny przed Mszą Św. wieczorną, a także we wtorek i środę – od godz. 16.00 do 18.00. *W piątek Święto Patrona Krakowa: Św. Floriana, męczennika. *Również w piątek odwiedzimy Chorych z Komunią Św. od godz. 9.00. *W sobotę, jako pierwszą w miesiącu – zaraz po Mszy Św. o godz. 18.00: Wieczór Jana Pawła II – pragniemy, aby było to nasze parafialne dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II, która odbyła się przed rokiem w Rzymie – wszystkich serdecznie zapraszamy! 3. Dzisiaj rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Św. Stanisława, szczególnie uroczyście jest ona odprawiana w Katedrze Wawelskiej. Nasza Wspólnota Parafialna, wraz z całym Dekanatem Bronowickim, jest zaproszona na sobotę, 05. maja – rozpoczęcie o godz. 17.30. Udajmy się wszyscy w tym dniu na Wawel, szczególnie Grupy Parafialne: Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej, Ministranci, Lektorzy, Żywy Różaniec, Apostolat Maryjny, zabierzmy chorągwie i sztandary.

3. W tym tygodniu rozpoczynają się egzaminy dojrzałości, będziemy pamiętać w modlitwach o wszystkich maturzystach – Msza Św. w Ich intencji w naszym kościele w czwartek, 03.05. o godz. 12.00. Ksiądz Kardynał odprawi Mszę Św. dla maturzystów w czwartek o godz. 18.30 w Bazylice Mariackiej.

5. Rocznicę Pierwszej Komunii Św. z dziećmi klas III, obchodzić będziemy w niedzielę, 13.05. w czasie Mszy Św. o godz. 10.30, dlatego wszystkie dzieci, które przed rokiem w naszym kościele po raz pierwszy przyjęły Jezusa do Swoich serc i Ich Rodziców zapraszamy na spotkanie we wtorek, 08.05. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła.

6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom, a szczególnie noszącym imiona: Marian, Józef, Maria, Irena, Zygmunt, Florian i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy, będzie dla nas drogowskazem do wiernego podążania za Jezusem Chrystusem, który zna nas wszystkich i woła każdego z nas po imieniu.