Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkanocna – 22.04.2012.

Wprowadzenie

Siostry i Bracia! Możemy osiągnąć pokój serca – wystarczy z wiarą przyjąć Jezusa jako Pana Zmartwychwstałego i zachować Jego naukę. Z odważną nadzieją na przemianę naszych serc prośmy dziś Boga o to, byśmy potrafili opowiadać się za Chrystusem w każdej chwili naszego życia.

Witamy wśród nas kleryków z naszego misjonarskiego Seminarium Duchownego, którzy dzisiaj modlą się z nami, ubogacając liturgię muzyką i śpiewem.

Ogłoszenia

1. Zapraszamy dzisiaj na uroczyste Nieszpory niedzielne z intronizacją Księgi Pisma Świętego – o godz. 17.30 – zapraszamy!

2. W nowym tygodniu: *jutro, w poniedziałek, 23.04. – Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona naszej Ojczyzny. Zacnych Solenizantów, wśród nich: Pana Wojciecha – naszego organistę i Pana Jerzego – kościelnego, już dzisiaj ogarniamy naszą modlitwą w czasie Mszy Św. o godz. 12.00. *We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. *Środa, 25.04. – Święto Św. Marka Ewangelisty, w środę – Msza Św. kończąca Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Środa, to 25. dzień miesiąca – zapraszamy na dzień skupienia i modlitwy wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: modlitwa różańcowa o godz. 17.30 i Msza Św. o 18.00. *Czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00 – zapraszamy! *Również w czwartek – Msza Św. i spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej o godz. 18.00 – zapraszamy chętnych, którzy chcieliby dołączyć do tej Parafialnej Wspólnoty! *W przyszłą niedzielę – Niedzielę Dobrego Pasterza – będziemy gościli w naszej Wspólnocie – przebywającego na urlopie w Ojczyźnie – misjonarza z naszego Zgromadzenia: Ks. Józefa Klatkę CM, który już ponad 30. lat pracuje na Madagaskarze!

3. Kończy się powoli czas naszych rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym, dlatego jeszcze raz pozwalamy sobie przypomnieć o możliwości dokonania odpisu 1% podatku na rzecz Konferencji Św. Wincentego a Paulo lub Stowarzyszenia Miłosierdzia, które działają w naszej Wspólnocie Parafialnej spiesząc z pomocą charytatywną ubogim i potrzebującym. Szczegóły w gablocie informacyjnej i na wyłożonych na półkach z prasą ulotkach – „Bóg zapłać!” za okazaną w ten sposób pomoc!

4. Polecamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym kościele. Jest wśród niej (wyłożony na krzesełkach) okolicznościowy Kurier Wydawnictwa Św. Stanisława, poświęcony Mistrzostwom Europy w piłce nożnej, a w nim, między innymi o: pasjach sportowych Bł. Jana Pawła II, są również: ciekawostki, drużyny, duchowe zaplecze Mistrzostw, terminarz rozgrywek. *Pod chórem są również wyłożone zaproszenia na spotkanie dotyczące profilaktyki i leczenia schorzeń reumatycznych i kręgosłupa – spotkanie w czwartek o godz. 10.00 w sali dolnego kościoła.

5. Słowo kleryka…

6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy z odwagą głosili prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa wszędzie tam, gdzie „żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”.