Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Wielkanoc – 08.04.2012

Wprowadzenie

„Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim w weselmy”. Pełni radości i wesela stajemy wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować w liturgii Jego chwalebne Zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata. Chrystus skruszywszy więzy śmierci jako zwycięzca wyszedł z otchłani. W świętej liturgii możemy zaś nie tylko to wspominać, ale poprzez sprawowane misterium w sposób rzeczywisty być jego uczestnikami. Fakt ten zawsze winien budzić w nas radość i dawać nam siłę do wyznawania naszej wiary.

Ogłoszenia

1. Zapraszamy dzisiaj na Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30!

2. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Św. odprawimy według porządku niedzielnego. Jest to dzień, w którym co roku w świątyniach wspieramy modlitwami i ofiarami Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Przez cały tydzień – który jest Oktawą Wielkanocy, będziemy odprawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego – w dni powszednie, po Mszy Św. wieczornej.

4. Składamy najserdeczniejsze podziękowania za życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniu uroczystości świątecznych oraz za składane dary i ofiary na cele parafialne i dla najuboższych oraz chorych, których przed Świętami mogliśmy obdarować, przez posługę Konferencji i Stowarzyszenia Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo. Jeszcze raz: „Bóg zapłać!”

5. Doświadczywszy spotkania ze Zmartwychwstałym idźmy głosić Go swoim życiem, świadcząc o Jego miłości. Niech towarzyszy nam w tym błogosławieństwo Wszechmogącego Boga.