Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Wielkiego Postu – 25.03.2012

Wprowadzenie:

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy okres Męki Pańskiej, który będzie dla nas głównym tematem dwóch ostatnich tygodni. Godzina Chrystusa jest już bliska, bądźmy razem z Chrystusem wtedy kiedy będzie zbawiał, podczas ofiary na krzyżu, która uobecnia się także podczas tej Eucharystii.

W tym klimacie rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej Wspólnocie Ks. Tomasza Ważnego CM, który będzie je prowadził. Myśląc o tych świętych ćwiczeniach – módlmy się za siebie wzajemnie.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – zapraszamy!

2. W tym tygodniu: *Jutro, w poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako: Dzień Świętości Życia – podejmowana jest w tym dniu Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, chętni – do czego wszystkich zachęcamy – będą to czynić jutro w czasie Mszy Św. o godz. 9.00, 18.00 i 19.30. *W ramach rekolekcji, we wtorek o godz. 9.00, będzie Msza Św. z nauką dla Chorych i Cierpiących połączona z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych – wielka prośba o pomoc w dotarciu w tym dniu do kościoła naszych Chorych i Cierpiących. *W środę – w ramach trwającego Seminarium Odnowy w Duchu Świętym kolejna katecheza o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00 – zapraszamy! *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.30, dla młodzieży i również dla dorosłych o godz. 19.30. 3. Za tydzień rozpoczynamy Wielki Tydzień: Niedzielą Palmową – uroczyste poświęcenie palm w czasie wszystkich Mszy Św. Również za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.

4. Zachęcamy do wielkopostnej lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele.

5. Pod chórem można nabyć: Baranki wielkanocne za znakiem „Caritas”, palmy i kartki świąteczne – które są dziełem pomocy dla najuboższych. Można również składać do wystawionego kosza trwałe produkty żywnościowe, które przed Świętami nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże Potrzebującym w naszej Wspólnocie.

6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Na ciągłe powstawanie i budowanie od nowa przymierza Bożej Miłości w naszym życiu – szczególnie w czasie rozpoczętych dzisiaj rekolekcji wielkopostnych – przyjmijmy błogosławieństwo.