Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VII zwykła – 19.02.2012.

Wprowadzenie:

Niezdolni jesteśmy by zbliżyć się do Miłości. Potrzebujemy kogoś, kto nas zaprowadzi do Pana. Potrzebujemy Kościoła. To on pomaga nam przyjąć dar nawrócenia, które jest owocem działania Boga przez miłość w życiu człowieka. To w odpowiedzi na nią możemy przemienić nasze myślenie, nasz stosunek i nasze spojrzenie na siebie, na bliźnich, na świat, na Boga.

Dzisiaj naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę kościoła p.w. Św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie, Kliny – Zacisze. Bardzo serdecznie witamy Ks. Jana Jarco Proboszcza i budowniczego kościoła, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia

1. Księdzu proboszczowi parafii Św. Rafała Kalinowskiego szczere: „Bóg zapłać!” za Słowo Boże i serdeczne: „Szczęść Boże!” na budowanie Kościoła – i tego duchowego i materialnego.

2. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy serdecznie!

3. W ramach 40. godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem, w poniedziałek i wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00. Zapraszamy na wspólną adorację i modlitwę różańcową o godz. 17.30.

4. W najbliższą środę, 22.02. – przypada Popielec. W tym dniu obowiązuje abstynencja i post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki mogą zostać ograniczone co do ilości. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Od Środy Popielcowej rozpoczniemy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5. W nowym tygodniu: *Czwartek – Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00 (dzieci prosimy o przyniesienie krzyży), dla dorosłych o godz. 18.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.30.

6. Spotkania w tym tygodniu: *w czwartek – spotyka się Akcja Katolicka, rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00.

 

7. W przyszłą niedzielę pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – zapraszamy wszystkich serdecznie.

8. W naszej Archidiecezji rozpoczyna się okres Spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej, który będzie trwał do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

9. Przed nami również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu – ta szczególna i tak potrzebna intencja może stać się dobrym momentem do podjęcia w tym względzie postanowień wielkopostnych.

10. Polecamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym kościele!

11. Chór, który organizuje się przy naszej Parafii, serdecznie zaprasza do włączenia się w jego działalność. W szczególności zaproszeni są Panowie – poszukiwane są głosy męskie: tenor, baryton, bas. Chór oferuje czynny udział w muzycznym ubogaceniu liturgii oraz rozwój wokalny.

Próby odbywają się w środy o godz. 17.30 oraz niedziele o 9.00 w sali dolnego kościoła. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!!!

Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Przyjmijmy błogosławieństwo Boga. Niech ono będzie dla nas pomocą w walce ze złem, abyśmy kroczyli pełni radości do wieczności, wierząc, że spotkamy się z Tym, który do końca nas umiłował.